16. Krajowa Wystawa Psów Rasowych

0

13 czerwca na stadionie PWSZ przy ul. Wyszyńskiego po raz 16. odbyła się zorganizowana przez Związek Kynologiczny oddz. Racibórz Krajowa Wystawa Psów Rasowych . Najpiękniejszym psem Wystawy została suczka championka w rasie welsh terier High Fleyer`s Velvet zarejestrowana w Raciborzu.

Na Wystawę zostało zgłoszonych 850 psów w 160 rasach. Psy oceniane były w 6 kategoriach, i tak wśród najmłodszych psów tzw. "baby", wiek 0d 4 do 6 miesięcy, wygrał wyżeł weimarski, suczka, o imieniu Choco. W kategorii szczeniaków w wieku 6 do 9 m-cy wygrała również suczka o wdzięcznym imieniu Pacynka rasy shihtzu. Z kolei w kategorii juniorów, wiek 9 do 18 m-cy zwyciężył wyżeł niemiecki krótkowłosy o imieniu Ataman z Hubertowych Łowisk, a w kategorii weteranów, tzn. psów powyżej 8 lat najlepszy okazał się yorkshire terier o skomplikowanym imieniu Deus Limetight Joreta.

- reklama -

 

W kategorii najpiękniejsze rasy narodowe  – w kategorii najpiękniejszy pies wśród ras polskich zwyciężył gończy polski imieniem Rezon Śpiewna Zgraja. Najpiękniejszym psem raciborskiego oddziału Polskiego Związku Kynologicznego okazała się suczka championka w rasie welsh terier High Fleyer`s Velvet, która jednocześnie okazała się najpiękniejszym psem Wystawy wyprzedzając pięknego pudla królewskiego i dobermana.

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here