Rekord koncertów na Festiwalu „Śląsk – kraina wielu kultur”

Już po raz 10. odbyły się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne pt. "Śląsk – kraina wielu kultur". W tym roku SKZR ŹRÓDŁO zorganizowało je w ramach projektu "Promocja Kultury Ziemi Raciborsko-Rybnickiej".

W ramach Festiwalu i całego programu obchodów Dni Raciborza zespoły gości i gospodarzy miały bardzo napięty plan koncertów, prezentowały się zawrotną ilość razy w ramach następujących imprez: Jarmark Śląski św. Marcelego na Placu Długosza, II mini Festiwal dla Przedszkolaków na Rynku, Obchody Jubileuszowe 100- lecia śląskiego Oddziału Polskiego, Związek Chórów i Zespołów na Rynku, Koncert w DPS „ Złota Jesień”, Koncert  plenerowy  na Rynku, Koncert „ Kultura bez granic” w Kuźni Raciborskiej, 5. lecie Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, Koncert w Zakładzie Karnym w Raciborzu, Koncert plenerowy na Stadionie, Msza w Kościele pw. WNMP w Raciborzu, Krowód z Placu Długosza na Stadion, Koncert plenerowy na Stadionie.

- reklama -

 

 

 
Mażoretki – Tęcza 1
 
 
I skład zespołu Raciborzanie. Zobacz więcej zdjęć

 

 

 

Wszyscy uczestnicy Festiwalu byli bardzo zadowoleni z bogatego programu, dobrej organizacji, życzliwej atmosfery i świetnej pogody. Zespoły Stowarzyszenia „ Źródło” otrzymały zaproszenia do rewizyt w Meksyku, na Węgrzech, Ukrainie i w Czechach.

 

 

 
Meksykanka – 2,5 roczna Atziri – najmłodsza uczestniczka Festiwalu
 
 
 
Zespół z  Iwanofrankowska (dawny Stanisławów) z Ukrainy

 

 

W Festiwalu wzięły udział zespoły: Konjunto Folkloriko Magisterial z Meksyku, Gencsapati z Węgier, Galicka Wiesiełka z Ukrainy, Hajecky Szraml z Czech, Piewecki Sbor z Czech, Cimbalowa Muzika z Czech, Burianki z Czech, Kębłowo z Kębłowa, Aplauz z Marklowic, Uśmiech z Tworkowa, Łężczok z Gminy Nędza, Reflex z Pawłowa, Taniec Towarzyski z Wodzisławia, Górnicza Orkiestra Dęta z „ Sośnica”.

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj