RAFAKO na Power-Gen Europe 2010 w Amsterdamie

Ponad 13 tys. osób odwiedziło Power-Gen Europe 2010. Największe na świecie show energetyczne, które jest okazją do wymiany myśli technologicznej i biznesowych spotkań, odbywało się w tym roku w dniach 8-10 czerwca w Amsterdamie. Nie mogło tu zabraknąć RAFAKO S.A.

Power-Gen Europe to największa na świecie impreza związana z szeroko pojętą branżą energetyczną. Składa się z konferencji poruszających aktualne trendy i wyzwania stojące przed energetyką oraz wystawy, podczas której firmy prezentują swoje wyroby i osiągnięcia technologiczne. W tym roku odbyła się jej 18. edycja. RAFAKO S.A. z Raciborza związane jest z Power-Gen od samego początku.

- reklama -

– W naszej strategii marketingowej to jedno z najważniejszych wydarzeń. Jesteśmy obecni nie tylko jako wystawca, ale również w części seminaryjnej jako znaczący w Europie dostawca rozwiązań dedykowanych energetyce – mówi Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny RAFAKO S.A.

 

Power-Gen to największe show energetyczne na świecie. To okazja do wymiany
myśli technologicznej i biznesowych spotkań.

 

Tegoroczne Power-Gen w Amsterdamie organizatorzy zaliczają do najbardziej udanych. Show zgromadziło blisko 500 wystawców oraz ponad 13 tys. zwiedzających. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się Polska. – Z uwagi na planowane w ciągu najbliższych lat inwestycje w polskiej energetyce, nasz kraj postrzegany jest jako nowy duży rynek w Europie – wyjaśnia Wiesław Różacki.

Jak ocenia prezes RAFAKO, oczekiwania są jednak większe niż realne plany inwestycyjne polskiej energetyki. – Branża ta będzie szybko się rozwijać, ale z całą pewnością nie będzie to aż tak wielki postęp, jaki do niedawna obserwowaliśmy w Niemczech. Przez najbliższe lata będzie to jednak stabilny i długoterminowy rynek – twierdzi Wiesław Różacki.

 

RAFAKO podpisało z Siemensem list intencyjny o współpracy.
 

RAFAKO również zamierza walczyć o kontrakty w Polsce. – Oferty, zwłaszcza te dotyczące budowy bloków na parametry nadkrytyczne, chcemy przygotowywać wspólnie z Siemensem. Podczas Power-Gen podpisaliśmy list intencyjny w tej sprawie – zdradza prezes Różacki. Obydwie firmy współpracują ze sobą już ponad 2 lata. Od Siemensa RAFAKO kupiło wtedy technologię Bensona związaną z częścią paleniskową kotła.  Teraz współpraca dotyczyć ma dostaw części maszynowej bloku z nowoczesną turbiną Siemensa.

 

/a.m/

 

 

—————————————-
REKLAMA

HP ProBook 4510s T4400 + OFFICE07 Ready + TORBA HP Basic Carrying Case

Komputer stworzony dla pracowników małych firm, którzy potrzebują eleganckiego i ekonomicznego notebooka, wyposażonego w oddzielną klawiaturę numeryczną i ekran o przekątnej 39,6 cm (15,6"), na którym można wyświetlać duże dokumenty i arkusze kalkulacyjne. Notebook także doskonale sprawdza się w grach dzięki nowoczesnej karcie graficznej oraz ekranowi LED HD z powłoką antyrefleksyjną i rozdzielczością 1366×768.

 

Specyfikacja techniczna:

System operacyjny: Windows ® 7 Home Premium 32-bitowy

Procesor : Intel® Pentium® T4300 / T4400 (magistrala FSB 2,10–2,20 GHz, 800 MHz FSB, 1 MB pamięci podręcznej L2)

Pamięć ram: DDR2, 800 MHz, 2048 MB
Możliwość rozbudowy do 8 GB

Dysk twardy: SATA (7200 obr./min) 320 GB

Karta graficzna: Akcelerator graficzny Mobile™ Intel® Graphics Media Accelerator X4500 HD
Karta graficzna ATI Mobility Radeon™ HD 4330 z 512 MB wydzielonej pamięci wideo

Wyświetlacz: 15,6-calowy ekran LED HD z technologią BrightView (rozdzielczość 1366×768)

Klawiatura : Pełnowymiarowa klawiatura Chiclet z oddzielną klawiaturą numeryczną

Wyposażenie: Zasilacz + Torba HP Basic Carrying Case

Waga notebooka: od 2,59 kg

 

Cena w SOFT-ib – 2228zł!

Zapraszamy do naszego sklepu SOFT-ib przy ulicy Klasztornej 12 w Raciborzu!

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here