Big Jump w Raciborzu

W najbliższy weekend mieszkańcy naszego miasta będą mogli przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Klub Gaja. 11 lipca uczestnicy akcji w całej Europie wejdą w tym samym czasie do pobliskich rzek czy jezior.

Zaadoptuj rzekę z Big Jump to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja, którego tematem jest woda, w szczególności rzeki, ich znaczenie w przyrodzie, w życiu kulturowym i społecznym.Big Jump to pojednanie ludzi i rzek, przywrócenie rzekom ich naturalnego stanu równowagi. Odnowienie więzi ktore niegdyś łączyły nas z miejscami wzdłuż rzek, sprawienie, aby rzeki znowu były czyste i żyjące. Doliny rzeczne to także centralne siedliska przyrodnicze, wzdłuż rzek gromadzi się niezliczona liczba gatunków roślin i zwierząt. Dla tych zmian konieczne jest społeczne poparcie.

- reklama -

11 lipca o godzinie 15.00 w wielu miejscach Europ na znak solidarności ludzie będą wchodzić do rzek, jezior i potoków od źródeł aż po oceany. Głębokie jezioro, szeroka rzeka, wartki strumień, płytki potok – każde źródło wody jest cenne. W Raciborzu uczestnicy akcji Big Jump spotkają się na żwirowni (akwen nr 5) na Ostrogu. O godzinie 13.00 odbędzie się wspólne sprzątanie żwirowni na Ostrogu, a o godzinie 15.00 ludzie wejdą do wody. Wejście może być tylko symbolicznym zamoczeniem rąk lub stóp.

 

/p/

—————————-
REKLAMA

 

Ulatra szybki system Windows 7

System Windows 7 jest prosty w obsłudze, szybki i ciekawy. Lepsze sposoby znajdowania plików i zarządzania nimi, takie jak listy szybkiego dostępu i poprawiony podgląd na pasku zadań, pomogą przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań. System Windows 7 zaprojektowano z myślą o szybszej i bardziej niezawodnej pracy, więc komputer będzie działał tak, jak zechcesz. Znakomite funkcje pozwolą odkryć nowe możliwości.

 

Elementy konieczne do uruchomienia systemu Windows 7 na obecnym komputerze są następujące:

 

Procesor: 1 GHz lub szybszy, 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64)

Pamięci RAM: 1 GB (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa)

-Dysk twardy: 16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa)
-Urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym
 
 
Rewelacyjnie niska cena z w  SOFT-ib: 449zł!       Vobis.pl: 469zł      Komputronik.pl: 479zł
 
 
Zapraszamy do naszego sklepu SOFT-ib przy ulicy Klasztornej 12 (róg Klasztornej i Ogrodowej)
 
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here