Pies jedzie samochodem na wakacje

0

Jest okres wakacji więc często na urlop zabieramy ze sobą nasze milusińskie zwierzęta, szczególnie tam gdzie można je zabrać. Przewożony samochodem pies, czy kot jest w razie wypadku, tak samo jak człowiek, narażony na niebezpieczeństwo.

Co więcej, samo zwierzę może stać się przyczyną wypadku groźnego w skutkach, jeśli nie przewozi się go odpowiednio zabezpieczonego. Jak się okazuje w praktyce, tylko nieliczne zwierzęta z przewożonych autem są odpowiednio zabezpieczone. Dla przykładu w teście samochód osobowy uderzył w przeszkodę z prędkością 50 km/h. Na przednich fotelach siedziały przypięte pasami bezpieczeństwa dwa manekiny imitujące ciała ludzi, na tylnym siedzeniu przewożony był manekin dużego psa, ważącego 32 kg, a na tylnej półce leżał jeszcze jeden manekin psa, tym razem mniejszego (ok. 6 kg). W imitowanym wypadku mały piesek przeleciał do przodu i z dużą siłą uderzył w przednią szybę. W normalnych okolicznościach nie przeżyłby. Dla dużego psa wypadek również skończyłby się śmiercią: uderzyłby siłą trzydziestokrotnie większą od swojej wagi w tylne oparcie przedniego fotela, przy okazji bardzo je uszkadzając. Kierowca i pasażer odnieśliby prawdopodobnie większe obrażenia, niż gdyby nie przewozili zwierząt w ten sposób.

- reklama -

 

Wniosek nasuwa się tylko jeden – zwierzęta powinno się odpowiednio zabezpieczyć podczas jazdy samochodem. Wiązanie psa na smyczy podczas jazdy nie jest może najlepszym rozwiązaniem, ale ochroni to przynajmniej człowieka przed skutkami wypadku. Także siatka oddzielająca przednią część samochodu od dużego bagażnika nie uratuje zwierzęcia, ale przynajmniej nie przerzuci go do przodu gdzie siedzą ludzie.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest specjalna klatka do przewożenia zwierzęcia wielkością dostosowana do pupila. Należy ustawić ją tak, by się nie przesuwała. Dobrze, żeby stała w poprzek. Wtedy w razie wypadku siła uderzenia w zwierzę rozłoży się bardziej równomiernie. Należy też pamiętać, aby przed podróżą przyzwyczaić psa lub kota do klatki, tak żeby ją akceptował i nie obawiał się wejść do środka. Na przykład jeszcze w domu klatka może służyć zwierzęciu do spania.

 

Można też przypiąć psa do siedzenia specjalnymi szelkami, czyli po prostu psimi pasami bezpieczeństwa, które są tańsze i mogą również służyć jako smycz. Podczas jazdy należy starać się nie hamować zbyt gwałtownie ponieważ zwierzęta tego nie lubią.

 

Nigdy też nie można zostawiać psa lub kota w upał w zamkniętym samochodzie – to może grozić nawet śmiercią zwierzęcia. Należy zrobić wszystko aby dla psa jak i dla podróż była przyjemnością a nie męczarnią.

/w/

 

—————————-
REKLAMA

 

Ulatra szybki system Windows 7

System Windows 7 jest prosty w obsłudze, szybki i ciekawy. Lepsze sposoby znajdowania plików i zarządzania nimi, takie jak listy szybkiego dostępu i poprawiony podgląd na pasku zadań, pomogą przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań. System Windows 7 zaprojektowano z myślą o szybszej i bardziej niezawodnej pracy, więc komputer będzie działał tak, jak zechcesz. Znakomite funkcje pozwolą odkryć nowe możliwości.

 

Elementy konieczne do uruchomienia systemu Windows 7 na obecnym komputerze są następujące:

 

Procesor: 1 GHz lub szybszy, 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64)

Pamięci RAM: 1 GB (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa)

-Dysk twardy: 16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa)
-Urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym
 
 
Rewelacyjnie niska cena z w  SOFT-ib: 449zł!       Vobis.pl: 469zł      Komputronik.pl: 479zł
 
 
Zapraszamy do naszego sklepu SOFT-ib przy ulicy Klasztornej 12 (róg Klasztornej i Ogrodowej)
 
- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here