
W minioną środę raciborscy policjanci zatrzymali czterech rowerzystów kierujących pod wpływem alkoholu. Kodeks karny przewiduje grzywnę, ograniczenie wolności albo karę do 2 lat więzienia dla tego, kto w stanie nietrzeźwości prowadzi jakikolwiek pojazd mechaniczny.
Ciągle w telewizji, radio czy gazetach pojawiają się apele o nie siadanie za kierownicą po „paru głębszych”. Apele te dotyczą nie tylko kierowców samochodów, ale również innych pojazdów mechanicznych, takich jak np. rower. I jaki jest skutek tych akcji? Praktycznie żaden! Z roku na rok zwiększa się ilość czarnych punktów na naszych drogach. Pijani kierowcy to już plaga na naszych drogach!
Tylko wczoraj raciborscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów. Trzech z nich to mieszkańcy Raciborza. Dwóch z nich kierowało rowerem w stanie po spożyciu alkoholu od 0,19 – 0,50 mg/l mimo prawomocnego zakazu kierowania wydanego przez SR w Raciborzu. Kolejnego pijanego rowerzystę zatrzymano w Tworkowie. Mężczyzna, mieszkaniec Tworkowa kierował rowerem w stanie nietrzeźwości – 0,45 i 0,44mg/l. Ostatnim zatrzymanym był mieszkaniec Raciborza, który wsiadł na rower w stanie nietrzeźwości – 0,75 mg/l.
/p/






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)




![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Strefa Letnia H2O w Raciborzu już otwarta [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/h2ostrog-strefa-letnia-1-1.jpg)

