Rozśpiewana młodzież na raciborskim Rynku

W sobotnie popołudnie uczestnicy warsztatów wokalnych zaprezentowali efekty swojej czterodniowej pracy. Podczas występu, który odbył się na raciborskim Rynku grupę młodzieży wspierał Zespół Wokalny Perspektywa. Zobacz zdjęcia.

– W zaledwie cztery dni młodzież opanowała 17 piosenek. Mieliśmy mało czasu i chociaż ćwiczyliśmy przez 6 godzin dziennie to wszystko się może zdarzyć – powiedziała przed koncertem Alicja Ploch – Burda, która prowadziła warsztaty wokalne, zorganizowane przez Raciborskie Centrum Kultury. Młodzi ludzie swój występ rozpoczęli piosenką "Jesteś jak cień" Danuty Szymańskiej.

- reklama -

 

 

Uczestnicy warsztatów prezentowali się solo, w duetach oraz w większych grupach. Wokalistów, którzy w większości po raz pierwszy wystąpili przed szerszą publicznością cały czas wspierał Zespół Wokalny Perspektywa, działający przy RCK. Zespół powstał w 2007 roku, a jego skład tworzą młodzi ludzie w wieku 10 – 21 lat. Przekrój wiekowy uczestników czterodniowych warsztatów mieści się mniej więcej w tych samych granicach.

 

 

Najmłodsza uczestniczka warsztatów Milena, miała 8 lat. Podczas solowego występu podbiła serca publiczności utworem "Chodź pomaluj mój świat". Uczestnicy "Lata z piosenką" wyśpiewali utwory polskie i angielskie, mniej oraz bardziej znane raciborzanom. W sobotnie popołudnie na raciborskim Rynku można było wysłuchać utworów takich jak "Malinowy król", "Jeszcze raz" Patrycji Markowskiej, "Dzieci nudzą się w deszczu" czy "Sing, sing" Maryli Rodowicz. Koncert był już trzecim zorganizowanym w ramach tegorocznych "Koncertów Letnich". Występ młodych wokalistów zgromadził kilkudziesięciu mieszkańców naszego miasta, którzy z podziwem wysłuchali koncertu i nagradzali młodzież gromkimi brawami.

 

 

 

Czytaj również:

Kwartet Bramy Morawskiej wystąpił na raciborskim Rynku

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here