Kuźnia: Nieobozowa Akcja Letnia 2010 zakończona sukcesem

W piątek, 16 lipca na terenie ośrodka wodno-rekreacyjnego "Wodnik" w Kuźni Raciborskiej odbyło się podsumowanie 11. edycji NAL. Zobacz zdjęcia i materiał video.

Przez trzy tygodnie – od 28 czerwca do 16 lipca – dzieci, które nie wyjechały poza miasto, mogły aktywnie spędzać wolny czas pod okiem wychowawców kuźniańskich placówek oświatowych oraz opiekunów-wolontariuszy, którzy włączyli się w Nieobozową Akcję Letnią. Organizatorem tegorocznego przedsięwzięcia był Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka, kuźniański oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiego – koło w Kuźni.

- reklama -

 

 

 

 

W akcji wzięło udział w sumie 67 osób. Każdego dnia w zabawach przygotowanych przez organizatorów uczestniczyło średnio 40-50 młodych kuźnian od przedszkolaka po ucznia gimnazjum. Zajęcia rozpoczynały się o godz. 10:00, a kończyły o 14:00 – łącznie cztery godziny dobrej zabawy i pożytecznie spędzonego czasu. Fundusze na organizację akcji pochodziły z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz z drobnych dopłat rodziców, których dzieci uczestniczyły w tym przedsięwzięciu.

 

– Każdego dnia na uczestników czekały rozmaite atrakcje: były konkursy wiedzy o mieście, sprawnościowo-sportowe, festiwal piosenki letniej, wybór Miss i Mistera NAL 2010, pogadanki na temat bezpieczeństwa nad wodą czy w lesie, nauka pływania, konkursy plastyczne (m. in. bukiet kwiatów i owoców) oraz wycieczki do rybnickiego Dinoparku, czy parku leśnego w Rogowie – wylicza szereg imprez towarzyszących akcji koordynator NAL hm. Romana Serafin.

 

Przedsięwzięcie nie miałoby takiego wymiaru, gdyby nie pomoc wielu ludzi czy instytucji, którzy niejednokrotnie bezinteresownie włączali się w organizację akcji. Dużego wsparcia udzieliły m. in. wolontariuszki Krystyna i Sylwia Niemiec oraz Zofia i Zbigniew Wawrzykowscy – właściciele ośrodka wodno-rekreacyjnego "Wodnik", na którym dzieci mogły miło i sympatycznie spędzać wolny czas, a także Kazimierz Szczepanik – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, który na czas niesprzyjającej aury udostępniał dzieciom szkolną świetlicę.

 

Ostatni dzień akcji sprowadził się również do wręczenia podziękowań dla współorganizatorów całego przedsięwzięcia oraz nagrodzenia uczestników, którzy brali udział w konkursach realizowanych w ramach Nieobozowej Akcji Letniej. Gadżety promujące gminę Kuźnia Raciborska (foldery, mapki i koszulki) powędrowały do Agaty Kocjan, Amandy Stęmpniak, Mai Ufniarz i Julii Gąski – uczestniczek konkursu wiedzy o Kuźni Raciborskiej, przygotowanego przez działaczy z TMZR. Z kolei rakiety tenisowe, akcesoria wodne, portmonetki i notesy wręczono pozostałym konkursowiczom, w tym m. in. Paulince Serafin i Sebastianowi Janikowi (Miss i Mister NAL w grupie młodszej) oraz Gabrysi Burdzie i Pawłowi Fiksiakowi (Miss i Mister w grupie starszej).

 

 

Przebieg tegorocznej Nieobozowej Akcji Letniej organizatorzy oceniają bardzo dobrze. Pozytywne opinie napływały również od samych rodziców, którzy niejednokrotnie dziękowali pomysłodawcom na forum internetowym portalu www.tylkokuznia.info za to, że ich pociechy mogły aktywnie spędzać wolny czas, posiadały fachową opiekę i, że nie musiały pierwszych dni wakacji przesiadywać przed monitorem komputera.

/BaK/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. niestety spora ilość dziecci brała udział w tej akcji bez zezwolenia rodziców jedynie za namową osób trzecich które nie są prawnymi opiekunami dzieci

  2. do liwony wstyd mi za ciebie sam (a) sobie wymyslasz niestworzone rzeczy twoja wiedza jest w błedzie jak mi wiadomo to organizatorzy solidnie przygotowywali się do tej akcji zostało zadbane szelkie reguł bezpiecZenstwa , ich prawami i obowiązkami moje dziecko sobie chwali ty masz dzieci to strach jak takie głupoty wypisujesz

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here