Armia w Wodzisławskim Centrum Kultury

W czwartek, 23 września o godzinie 19.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi legendarna grupa Armia. Bilety w cenie 20/30 zł.

Armia to polski zespół grający punk rock i hardcore. Stworzyli go na przełomie lat 1984/1985 Tomasz Budzyński (który właśnie opuścił Siekierę), Sławomir Gołaszewski i Robert Brylewski (grający wtedy równolegle w Izraelu). Charakterystyczne dla ich muzyki jest wykorzystanie instrumentów dętych, a przede wszystkim waltorni, na której grał Krzysztof "Banan" Banasik, a obecnie gra Jakub Bartoszewski oraz poetyckie teksty T.Budzyńskiego. Dla urozmaicenia w niektórych piosenkach zespół stosował dodatkowo instrumenty, takie jak skrzypce, saksofon, wiolonczela czy flet.

- reklama -

 

 

Zaklasyfikowanie Armii do jednego gatunku nie jest możliwe. Podstawowym jej nurtem jest punk, lecz od dawna zespół skłaniał się w kierunku gatunku hardcore szybkim tempem gry, często smutnym i poważnym nastrojem oraz pozytywnym przesłaniem. Oprócz prostych, krótkich punkowych piosenek, w repertuarze pojawiają się rozbudowane utwory nawiązujące do rocka symfonicznego. Dodatkowo sposób grania niektórych muzyków Armii, w szczególności "Popcorna", zwykle bardziej przypominał muzykę metalową niż punk-rock.

 

 

Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, co znajduje odzwierciedlenie w stylistyce dominującej w różnych okresach działalności zespołu. Również charakterystyczną cechą jest eksperymentowanie z różnymi melodiami, instrumentami i treściami oraz wysokie ambicje muzyków wchodzących w skład grupy.

 

 

źródło: wikipedia.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here