Oldboje walczyli o puchar wójta gminy Krzyżanowice

0

W sobotę, 24 lipca na boisku LKS Owsiszcze po raz czwarty rozegrano turniej oldbojów w międzynarodowej obsadzie. W turnieju udział wzięły drużyny z Szilerzowic, Haci, Owsiszcz, Bieńkowic i Chałupek.  Zobacz zdjęcia.

Zawody prowadzone przez sędziów Podokręgu Racibórz (Stanisław Wieczorek, Bronisław Pytlik, Czesław Porwoł) rozegrały się w duchu sportowej walki i fair play, i żaden z zawodników nie odniósł poważnej kontuzji. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. Jedno spotkanie trwało 20 minut. Cel był prosty – kto zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa tegoroczny turniej. Wbrew pozorom pogoda dopisała – po męczących upałach zawodnicy, sędziowie i kibice byli zadowoleni z niższej niż ostatnio temperatury i nikomu nie przeszkadzała nawet lekka mżawka.

- reklama -

 

 

Głównym celem turnieju oldbojów jest dobra zabawa i możliwość spotkania się z innymi ekipami. W rozgrywkach biorą udział zawodnicy powyżej 35 roku życia. Są to ludzie, którzy nie grają już w piłkę nożną zawodowo i uprawiają ją rekreacyjnie, dla zdrowia i przyjemności. Mimo to rozegrane mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji oraz bramek, i dostarczyły kibicom sporo emocji.

 

 

W sobotnim turnieju najlepsza okazała się drużyna z Szilerzowic, drugie miejsce zajęli gospodarze czyli oldboje z Owsziszcz. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Bieńkowic, na czwartym miejscu Hać na piątym Chałupki. Królem strzelców został Marian Fulneczek z Chałupek, zdobywca czterech bramek.
Wszystkim piłkarzom kibicowali m.in.: sołtys Piotr Minkina, radna Urszula Fas i ks. proboszcz Eryk Czech. Puchary i dyplomy wręczył zastępca wójta Gerard Kretek. Organizatorem turnieju po raz kolejny był LKS Owsiszcze oraz GZOKSiT.

 

UG Krzyżanowice

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here