Katowicka doczeka się remontu

Do 15 października ma się zakończyć remont ul. Katowickiej, odcinka od ul. Ocickiej do Opawskiej. W zakresie remontu jest m.in. wymiana nawierzchni asfaltowej, renowacja chodników i budowa ścieżki rowerowej. Urząd Miasta ogłosił przetarg mający wyłonić wykonawcę robót.

Potencjalni wykonawcy mają na składanie ofert czas do 13 sierpnia br. W razie wyłonienia w tym czasie wykonawcy termin zakończenia inwestycji określono na 15 października 2010. Zakres prac obejmuje: remont nawierzchni jezdni (wymiana nawierzchni asfaltowej na istniejącej podbudowie, wymiana krawężników betonowych, wymiana nawierzchni opaski z płyt betonowych na kostkę brukową betonową) oraz remont nawierzchni chodnika po lewej stronie jezdni patrząc od ul. Ocickiej (wymiana nawierzchni z płyt betonowych na kostkę brukową betonową, w tym bezfazową na części przeznaczonej dla rowerów).

- reklama -

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. A dlaczego chodnik tylko po jednej stronie? Nie mogą tego kawałka po drugiej stronie pprzy jednej robocie też poprawić? Typowo polska robota.
    PS. Do portalu -poprawcie coś z tym dodawaniem komentarzy. Już któryś tam raz żeby dodać komentarz na forum tracę kilka minut, bo forum na nic nie reaguje

  2. Katowicka ma dwie zasadnicze zalety. Jest niedługa, to i remont nie będzie kosztowny. Za to ilu ludziom poprawi komfort życia. Wystarczy popatrzeć w prawo-bloki. Poparzeć w lewo-bloki. Tysiące wdzięcznych mieszkańców! Ile to ludzi dojedzie pod swój dom nie po dziurach a po nowiutkim równiutkim asfalcie. Tą samą wyremotowaną ulicą będą mogli potem pojechać wszędzie, a choćby do lokalu wyborczego.

    Tylko na kogo tu zagłosować?..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here