7 sposobów na 7 upalnych dni w tygodniu

Temperatura w lipcu 2010 sięgała od 32 do nawet 35 st. C.! Oto 7 praktycznych porad dla ochłody ducha i materii.

1.Lody

- reklama -

Powszechnie wiadomo, iż nie ma to jak "lody dla ochłody". Ów zamrożony deser ma bogatą i daleką historie, choć pierwsze prawdziwe "lody na patyku" obmyślono w XIX wieku. Uzyskana z produktów mlecznych zimna masa spożywana jest dziś w wielu smakach: owocowych, warzywnych a nawet… mięsnych (sic!). Dla zachowania prawidłowej konsystencji produktu niezbędna staje się….

2.Lodówka turystyczna

Pierwsze lodówki zostały skontruowane jeszcze przed 1914 rokiem. W 1951, Richard C. Laramy opatentował przenośną chłodziarkę umożlwiającą zachowanie niskich temperatur w tzw. przenośnym pudle lodu (portable ice box). Wybór lodówki turystycznej to doskonałe wyjście na piknik, plażę lub przewiezienie wymagających chłodu produktów w samochodzie.

3.Basen

Miłośnikom kąpieli w Raciborzu pozostaje do użytku jedynie jeden basen otwarty (na Oborze). Ponowne otwarcie kąpieliska przewidziane jest na jutro. W powiecie do dyspozycji mamy również baseny w Szymocicach oraz Rudach. Mieszkańcy naszego powiatu chętnie odwiedzają również czeskie kąpieliska niedaleko granicy – w miejscowościach Bolatice, Bohumin, Hlučin i Pišt.

4.Klimatyzacja

Produkowane od początku XX wieku systemy, rozpowszechniły się w Polsce dopiero w ciągu ostatniego dwudziestolecia. Klimatyzacja ma na celu utrzymanie odpowiednich waunków klimatycznych (zakresu temperatury i wilgotności powietrza). Porządny klimatyzator można nabyć już w cenie 1669 zł .

5.Wiatraki

Namiastką klimatyzacji jest odpowiednia bryza wszelkiej maści wiatraków i wiatraczków biurowych. Wśród rozmaitych modeli przetwarzających prąd na energię kinetyczną, wyróżniamy przede wszystkim wiatraczki stojące i nabiurkowe

6.Chłodzenie podzespołów

W szeregu ostatnich interwencji serwisowych, wiele pozornych usterek komputerowych spowodowanych było nadmiernym przegrzewaniem się podzespołów PC. W diagnozie pomocne jest liczne oprogramowanie mierzące nagrzewanie się części, takie jak darmowa aplikacja Speedfan. Leczenie? Czyszczenie, wymiana starych części, montaż podzespołów chłodzących i wentylatorów.

7.Systemy solarne

Nieznośny nadmiar słońca można obrócić dziś na niezmierną korzyść taniej energii elektrycznej. Dzięki modułom fotowoltaicznym człowiek jest w stanie pozyskać ze słońca prąd, który posłuży nam m.in. naładowaniu baterii, urządzeń przenośnych (radia, laptopa) jak i wszelkiej maści akumulatorów (samochodowych czy do łodzi motorowych).

/tmmg/

 

Artykuł opracowano we współpracy z:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here