Barcelona: Artur Noga bez medalu

Artur Noga zajął 5 miejsce w biegu finałowym na 110 m przez płotki. Stawiany w gronie kandydatów do podium raciborzanin wróci z lekkoatletycznych Mistrzostw Europy bez medalu.

- reklama -

W biegu półfinałowym Artur Noga startował w drugiej serii, wcześniej odpadł drugi z Polaków Dominik Bochenek. Wymieniany wśród faworytów do medalu Artur nie był pewny awansu przez większość dystansu, dopiero na ostatnich płotkach przedarł się do czołowej trójki z czasem 13,53 s, zaledwie o 0,03 s wyprzedzając Holendra Marcela van der Westena. Bieg wygrał Czech Petr Svoboda z czasem 13,44, drugi był Brytyjczyk Andy Turner (13,50). Czas Artura był piątym czasem całego półfinału.

W finale o godz. 19.50 raciborzanin wystartował z toru siódmego. Po dobrym starcie przewrócił kilka płotków, przez co stracił cenny czas do rywali. Zwyciężył Brytyjczyk Andy Turner z czasem 13,28 s, Artur minął linię mety jako piąty. Polak osiągnął czas 13,44, wyprzedzili go jeszcze Francuz Garfield Darien (13,34), Daniel Kiss z Węgier (13,39) oraz drugi z Francuzów Dmitri Bascou, któremu przypadło czwarte miejsce.

 

/ps/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. [url=http://sport.onet.pl/lekkoatletyka/me-2010/noga-to-dla-mnie-porazka,1,3343471,wiadomosc.html]http://sport.onet.pl/lekkoatletyka/me-2010/noga-to-dla-mnie-porazka,1,3343471,wiadomosc.html[/url]

    tu link do wywiadu z Arturem po finale
    A trolli nie karmić

  2. Powaliło cię ciołku???? Gdzie się takie wsioki rodzą?! Może pochwalisz się swoimi sukcesami? Jakieś osiągnięcia na zawodach międzynarodowych? Krajowych? Nie? Tak myślałem! Pewnie rywalizowałeś max. w biegu z kolegami pod budkę z piwem, a jedyne co potrafisz to pyszczyć w internecie. BTW – „cieńki” to ty jesteś z ortografii

  3. Dla mnie Artur jest przykładem niesamowitej pracowitości co w przypadku talentu musi OWOCOWAĆ!Niesamowita charyzma a do tego inteligencja – to m.in. te cechy, które nasz, pochodzący z Raciborza sportowiec posiada!Jestem z niego dumna!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here