Popłynęli mimo deszczu

0

Dla prawdziwego wodniaka żadna pogoda nie jest straszna. Mimo deszczu i chłodu, na przystani po czeskiej stronie w Starym Boguminie spotkało się kilkudziesięciu miłośników spływów wodnych z Polski i Czech, aby wziąć udział w planowanym już od czerwca Pływadle.

Wodniaków powitał wójt gminy Krzyżanowice Leonard Fulneczek oraz starosta Bogumina Petr Vicha, który był w gronie kajakarzy. Część oficjalna, czyli otwarcie imprezy, trwała bardzo krótko, po czym wodniacy z tradycyjnym okrzykiem "ahoy!" wsiedli do kajaków oraz pontonów i wyruszyli, aby pokonać Meandry Odry, a potem widłami Odry i Olzy dotrzeć pod most w Zabełkowie, gdzie czekała na nich gorąca grochówka.

- reklama -

 

 

 
 

 

 

Wśród polskich i czeskich wodniaków była reprezentacja Miasta Bogumin i Urzędu Gminy Krzyżanowice, a także sekcja kajakowa z Zabełkowa, przedstawiciele różnych organizacji oraz mieszkańcy przygranicznych miejscowości zainteresowani taką formą rekreacji.

 

 

 
 
 
 

 

 

Tegoroczne Pływadło jest jednym z elementów projektu "Rzeki dzielą, rzeki łączą – budowa przystani kajakowych na Odrze i Olzie". Wniosek został złożony w partnerstwie z Miastem Bogumin. Celem projektu jest budowa przystani kajakowych na rzece Odrze i Olzie, organizacja 4 imprez wodniackich oraz zakup sprzętu i całego wyposażenia dla kajakarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polska część projektu dotyczy budowy przystani kajakowych w Zabełkowie i Krzyżanowicach. Planowany koszt zadania to 410.079,12 zł. Wnioskowana kwota dofinansowania dla polskiej części projektu: 348.567,25 zł. Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 "Przekraczamy granice".

źródło: www.krzyżanowice.pl

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here