Nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1

4

Stacja kosmiczna, pajęczyna linowa, tablica do gry w "kółko i krzyżyk"oraz nowe ławki i huśtawki pojawią się do końca października przy SP nr 1 w Raciborzu. Budowa dużego, bezpiecznego dla dzieci placu zabaw możliwa będzie dzięki programowi "Radosna Szkoła" na które rząd tylko w tym roku przeznaczył 150 mln zł.

Z rządowego programu "Radosna Szkoła" skorzystało już 7 szkół z powiatu raciborskiego m.in. Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rudniku czy Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu. Wśród 8617 wniosków złożonych w tegorocznej edycji programu znalazł się wniosek Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i szkoła na Ostrogu dostała dofinansowanie na budowę dużego placu zabaw. Kilka dni temu Magistrat ogłosił przetarg na budowę placu. Wykonawcę poznamy w połowie sierpnia i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem już pod koniec października uczniowie placówki będą mogli korzystać z nowego placu zabaw.

- reklama -

Ze względu na to, że Szkoła Podstawowa nr 1 posiada również klasy z oddziałami integracyjnymi wyposażenie zostało tak wybrane by mogło służyć dzieciom o różnym stopniu sprawności fizycznej i intelektualnej. Zaprojektowany plac zabaw został podzielony na 2 strefy: strefę zabawy zlokalizowaną bliżej budynku szkoły, gdzie dobór urządzeń będzie charakteryzował się głównie swobodną rozrywką dzieci oraz strefę edukacyjno-sportową zlokalizowaną za szpalerem istniejących drzew. Urządzenia oraz elementy małej architektury zostały tak dobrane, aby umożliwiać opiekunowi przeprowadzenie zajęć ruchowo-sprawnościowych lub dydaktycznych na wolnym powietrzu. Uczniowie placówki już od października będą mogli korzystać m.in. z zestawu "stacja kosmiczna", zestawu "centrum aktywności", pajęczyny linowej, huśtawki wagowej, tablic do gry w "kółko i krzyżyk", ławek szkolnych oraz ławostołów. Cały plac zabaw zajmie łącznie 804 m 2 i zarówno nawierzchnia jak wszystkie urządzenia będą całkowicie bezpieczne dla dzieci.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. kasiar

    [b]Brawo ! Bardzo się cieszymy, super sprawa.[/b]

  2. Stara

    Gdzie to ma być, koło 10-ki? W miejscu starego placu?

  3. A to ciekawe 🙂
    – jak już bedzie to się będziemy cieszyć bo może sie okazać że nie jest ogólno dostepy , w naszym miescie wszystko jest możliwe niestety. I szkoda ,że dopiero w październkiku a nie teraz ale i tak miło,że w końcu coś sie ruszyło – pozdrawiam:)

  4. wooooow! szkoda, że jestem już na to za stary.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here