Podziękowanie dla Straży Granicznej za akcję powodziową 2010

Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu znalazł się wśród służb i instytucji odznaczonych za zaangażowanie w tegoroczną akcję powodziową.  Uroczystość wręczenia odznaczeń i podziękowań odbyła się 2 sierpnia w Chudowie.

Wczoraj odznaczono przedstawicieli służb i instytucji zaangażowanych w niesienie pomocy podczas tegorocznej powodzi w województwie śląskim. Wśród wyróżnionych służb znalazł się Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu oraz podległa mu Placówka Straży Granicznej w Cieszynie, której komendant odebrał z rąk Wojewody Śląskiego pisemne podziękowanie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej za wykazany trud, poświęcenie i obywatelską postawę. W trakcie spotkania wojewoda wręczył również Medale za Ofiarność i Odwagę, przyznane na jego wniosek przez  prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego, 40 strażakom, policjantom i ratownikom górniczym, którzy nieśli powodzianom pomoc z narażeniem życia.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

 

Obok przedstawicieli Straży Granicznej, na czele z Komendantem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, w uroczystości wzięły udział m.in. delegacje Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Wojska Polskiego, Służby Więziennej, Lasów Państwowych oraz samorządów miast i powiatów z terenu Gliwic, Katowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór, Zabrza, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Raciborza, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Żor. Gospodarzem spotkania był Starosta Gliwicki.

 

SG

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here