Zatrzymać cukrzycę: Zbadaj bezpłatnie poziom cukru

Racibórz jest kolejnym miastem, w którym odbędzie się zdrowotna akcja sieci handlowej Netto. W ramach akcji będzie można bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi, zasięgnąć porady dietetyka oraz degustować zdrową żywność. Akcja "Zatrzymać cukrzycę" odbędzie się w sobotę 7 sierpnia.W sobotę, 7 sierpnia, od godz. 9 do 13, sieć zaprasza do sklepu przy ul. Opawskiej 73 na Białą Sobotę. Podczas podobnej akcji w Bydgoszczy udało się przebadać 195 osób, u rekordzisty wykryto czterokrotnie podwyższony poziom cukru we krwi, u kilku innych osób – znacznie podwyższony.   Organizatorzy akcji mają nadzieję, że podczas czterech godzin w Raciborzu badaniom podda się równie liczna grupa klientów. Sieć do udziału w akcji zaprasza osoby w każdym wieku.

Nakłucie opuszki palca jest w pełni bezpieczne, wykonywane nowoczesnym aparatem Accu-Chek, trwa tylko kilka sekund. Wynik pomiaru pojawia się na elektronicznym wyświetlaczu i jest porównywalny z uzyskiwanym podczas badań laboratoryjnych. Każdy, kto weźmie udział w akcji, uzyska na miejscu porady na temat zdrowego odżywania. Podczas Białej Soboty  dyżur będzie pełnił dietetyk. Klienci Netto otrzymają komplet materiałów edukacyjnych, dotyczących cukrzycy oraz zdrowego odżywiania i bezpłatne niebieskie bransoletki Netto – na znak solidarności w walce z cukrzycą (niebieski okrąg jest międzynarodowym symbolem walki z tą chorobą). Akcji będzie towarzyszyć degustacja zdrowej żywności.  

- reklama -

 
Białe soboty prowadzone są w sklepach Netto w ramach kampanii prozdrowotnej „Zatrzymać cukrzycę”, która trwa od maja. Wówczas w sklepach pojawiły się plakaty informujące o zaangażowaniu w akcję i specjalnie oznakowane półki ze zdrową żywnością, polecaną dla diabetyków oraz osób zagrożonych cukrzycą. Kolejnym etapem są białe soboty, organizowane wspólnie z firmą Roche Diagnostics Polska oraz Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków i miesięcznikiem „Diabetyk”.

O szczegółach kampanii i terminach białych sobót Netto informuje na łamach prasy, na stronie internetowej www.netto.pl, a także w gazetce handlowej, dostarczanej bezpłatnie do skrzynek pocztowych.  Informacje dotyczące akcji są oznakowane logo „Zatrzymać cukrzycę”, wpisanym w niebieski okrąg, międzynarodowy symbol walki z cukrzycą.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here