Teatr spadnie z nieba na schody

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza 12 sierpnia 2010 r. na przedstawienie Teatru Wodzisławskiej Ulicy pt. „Teatr z nieba spadł” w reżyserii Doroty Nowak.

Spektakl odbędzie się w ramach Letniego Teatru na Schodach, w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 o godzinie 19.00.

- reklama -

 

Teatr Wodzisławskiej Ulicy istnieje od 1986 roku i liczy około 40 osób – w różnym wieku: najmłodsi uczą się jeszcze w szkołach średnich, najstarsi zaś należą do pokolenia ich rodziców.

 

Zespół zaprezentował w swojej historii kilkadziesiąt sztuk (mniej więcej dwukrotnie w ciągu roku wystawia się premierę nowego spektaklu) o bardzo różnej tematyce i strukturze przedstawień: obok utworów klasyków pojawiają się w repertuarze happeningi uliczne czy przedstawienia dla dzieci. Scenografia i kostiumy do spektakli wykonywane są we własnym zakresie.

Teatr Wodzisławskiej Ulicy wielokrotnie uczestniczył w festiwalach teatralnych oraz przeglądach teatrów ulicznych zdobywając nagrody i pochlebne recenzje. Spektakle TWU prezentowane były na scenach wielu Polskich miast – oprócz rodzimego Wodzisławia, grupa wielokrotnie gościła w Łodzi, Wrocławiu, Wałbrzychu, Inowrocławiu, Katowicach i innych ośrodkach, także poza granicami kraju.

Magdalena Woch

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here