Pechowy piątek 13-go: sensacyjna porażka RTP z beniaminkiem!

  Od porażki rozpoczęły nowy sezon piłkarki RTP Unii Racibórz. W pierwszym spotkaniu sezonu 2010/2011 przegrały w wyjazdowym meczu z Pogonią Women Szczecin, którą tydzień wcześniej w finale Pucharu Polski rozgromiły 7:1.

  Podczas środowego spotkania w Urzędzie Miasta i trener, i piłkarki, myślami byli raczej przy eliminacjach do kobiecej Ligi Mistrzyń. Zawodniczki pytane o piątkową potyczkę ze szczeciniankami nie wyobrażały sobie innego wyniku niż zwycięstwo, i to wysokie. Przecież niespełna tydzień wcześniej w bezpośrednim meczu padł wynik 7:1 dla Unii. Spotkanie to miało być formalnością. Tymczasem inauguracyjny mecz Ekstraligi w Szczecinie zakończył się sensacją. Beniaminek Pogoń Women pokonał mistrzynie kraju 1:0.

  - reklama -

   

  Mimo iż optyczną przewagę w całym meczu miały raciborzanki pełną pulę punktową zgarnęły dziś ambitne piłkarki Pogoni. Jedyna bramka padła po fantastycznym uderzeniu z 30 metrów Patrycji Balcerzak w 30 minucie. Strzał był bardzo mocny, a przy tym precyzyjny dlatego Dorota Wilk nie miała żadnych szans na jego obronę.

   

  Unitki w całym meczu stworzyły 4 wyborne stuprocentowe sytuacje, ale Anna Żelazko oraz Patrycja Winczo nie potrafiły zamienić je na bramkę. W końcówce w Szczecinie trwało prawdziwe "oblężenie Częstochowy", ale wynik nie uległ już zmianie. I tym oto sposobem beniaminek zdobył swoje pierwsze historyczne punkty w Ekstralidze.

   

  Trener Remigiusz Trawiński nie krył po meczu rozczarowania postawą swojej drużyny. Szczególnie zawiodły go zawodniczki linii pomocy, które nie potrafiły należycie zagrać piłkę i pokierować grą drużyny. Na wnikliwą chłodną i wolną od emocji analizę przyczyn dzisiejszej porażki przyjdzie czas po powrocie do Raciborza.

  13 sierpnia 2010 (piątek) godz. 17.00 Stadion Hutnika przy ul. Nehringa 69

  Pogoń Women Szczecin – RTP Unia Racibórz 1 – 0 (1 – 0)

  bramka: Patrycja Balcerzak 30'

  RTP Unia – Wilk – Mika, Sosnowska (Pencherkiewicz 46'), Kawalec – Mańczyńska (Wiśniewska 46'), Pożerska Bojdova (Surma 83'), Konsek – Żelazko – Winczo, Sznyrowska (Maciaszczyk 46')

   

  /ps/

  źródło: http://www.rtpunia.raciborz.com.pl/news.php

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here