Buków: o włos od tragedii – mógł zabić wiele osób

Kierowca audi w wyniku brawurowej jazdy doprowadził do zderzenia  na skrzyżowaniu z fiatem i rozbicia samochodu, którym jechały cztery osoby.  Alkohol, brawura i kompletny brak wyobraźni… zdjęcia z wypadku w Bukowie

O włos od tragedii. Buków, sobota, 22 sierpnia, godzina czternasta z minutami.

- reklama -

 

 

 

Na tym skrzyżowaniu fiat jadący od Krzyżanowic, wykonywał manewr skrętu w lewo, w kierunku Bukowa, zaś audi wyprzedzało fiata lewym pasem.

 

 

 

…kiedy brakło miejsca na skrzyżowaniu audi wypadło na pobocze, kierowca stracił panowanie nad samochodem i uderzył  w słup po drugiej stronie szosy

 

Na wysokości skrzyżowania z drogą prowadzącą do Bukowa obydwa samochody podjęły manewr wyprzedzania lewym pasem samochodu fiat seicento, który wykonywał prawidłowy zjazd w lewo. Drugi samochód prowadzony przez młodego kierowcę – mieszkanca Pszowa, zaczepił prawym bokiem o przód fiata, kierowca prawdopodobnie próbował uciec w lewo na wysokości skrzyżowania, jednak jechał z bardzo dużą prędkością,  wyniosło samochód na pobocze. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który następnie przeleciał na drugą stronę szosy, uderzył  w słup energetyczny a następnie w ogrodzenie.

Pędzili z zawrotną prędkością, ścigali się na tym odcinku, jeden samochód zdążyl mnie wyprzedzić a ten drugi zaczepił o przód mojego auta. Obaj wyprzedzali widząc z daleka mój lewy kierunkowskaz – relacjonuje kierowca fiata.

 

Jak wyjaśnia komisarz Mariusz Zieliński z Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Wodzisławiu Śl., samochodem marki audi podróżowały, oprócz kierowcy 4 młode osoby. Kierujący audi to 22-letni mieszkaniec Pszowa. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierowca ma 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierująca fiatem seicento, 45-letnia mieszkanka Bukowa, była trzeźwa.  

 

Alkohol, brawurowa jazda, brak wyobraźni, brak doświadczenia, głupota – to niewątpliwie przyczyna wypadku, w którym mogły zginąć zarówno pasażerowie jadący audi, jak również osoby jadące fiatem seicento.

 

 

 

 

 

 

 

Zniszczenie audi, wystrzelone poduszki (w tym boczne) świadczą o bardzo dużej prędkości i sile uderzenia w słup i ogrodzenie

 

 

 

 

 

 

 

uszkodzenia fiata nie są duże, jednak co mogło się wydarzyć gdyby kierująca fiatem była o metr dalej…  ?

 

//i/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Tak wyglądało rozbite clio w Brzeziu na Brzeskiej. Clio wylądowało na drzewie po tym jak na lewy pas zjechało pędzące czarne audi. Kierowca audi zwiał z miejsca wypadku.
    [img]upload/small_020100814_450.jpg[/img]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here