Za nami 8. edycja Lamusa

Od listopada 2009 roku, co miesiąc  Gimnazjum nr 1 w Raciborzu zamienia się w giełdę rozmaitości. 22 sierpnia już po raz ósmy odbyła się raciborska Giełda Staroci Lamus. Zobacz zdjęcia z Lamusa .

Tym razem na giełdzie pojawiło się blisko dwudziestu wystawców, głównie z terenu Powiatu raciborskiego. To już 8. edycja Lamusa, a organizatorzy ciągle planują kolejne. – Zaczęliśmy w listopadzie zeszłego roku i było dobrze. Akurat teraz przez okres wakacyjny jest trochę mniej i wystawców, i odwiedzających- mówił Krystian Paletta,współorganizator akcji i nauczyciel historii w Gimnazjum numer 1 w Raciborzu.

- reklama -

 

Po wakacjach na giełdzie można znów spodziewać się tłumów, bo zainteresowanych nie brakuje. Z resztą, jak tłumaczył Paletta, inicjatywa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie miasta na tego typu targi – Z racji tego, że jeździłem na różne giełdy do Bytomia, Wrocławia, widywałem tam sporo samochodów z SRC, wpadliśmy na pomysł: dlaczego mamy jeździć, jak można na miejscu zorganizować taką akcję. Spróbowaliśmy i wypaliło- mówił. Następna Giełda Staroci Lamus już we wrześniu.

 

 

 

Posłuchaj fragmentów wywiadu z Krystianem Palettą:

 

 

 

/ab/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. W Raciborzu są też miejsca tyu sklepy, gdzie można kupić starocie, warto by nawet takie adresy podać bo nie wszyscy wiedzą. Przyznam, że sam nie wiem choć słyszałem o jednym – na Ogrodowej był kiedyś sklep ze starymi meblami i właściciel miał tam również starocie – nawet nie wiem czy ten sklep jeszcze istanieje. A kolekcjonrów jest sporo.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here