RAFAKO wiarygodne biznesowo

Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej uhonorowane zostało RAFAKO S.A. – To przede wszystkim uznanie stabilności i wiarygodności biznesowej, nad którą pracujemy od dobrych kilku lat – mówi Bożena Kawałko, dyrektor finansowy firmy.

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej to prestiżowe wyróżnienie nadawane od niedawna, bo od początku czerwca 2010 roku, przez wiodącą na rynku wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet Poland. Do grona uhonorowanych należą wyłącznie firmy o najwyższej ocenie stabilności wystawianej według D&B Poland. Wyróżnieni certyfikatem, to firmy o danych finansowych dających gwarancję na wysoki poziom rentowności, zdolności i płynności finansowej, których poziom zadłużenia oraz zarejestrowanych przeterminowanych płatności jest znikomy.

- reklama -

Do tego grona dołączyło również RAFAKO S.A. z Raciborza – największy europejski producent kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawca całych bloków energetycznych. Jak zauważa dyrektor Bożena Kawałko, w ciągu ostatnich lat raciborskie RAFAKO zmieniło się, a wiarygodność biznesowa firmy sukcesywnie z roku na rok rośnie.

– To efekt konsekwentnie realizowanej polityki  rozwoju naszej firmy, której jednym z celów jest oczywiście utrzymanie na odpowiednim poziomie wskaźników płynności finansowej. Z sukcesem nam się to udaje, czego odzwierciedleniem jest rosnąca wielkość obrotów, ale i charakter realizowanych kontraktów. Dziś są to w większości kontrakty kompletacyjne, dotyczące m.in. budowy całych bloków energetycznych w systemie „pod klucz”. Natomiast kilka lat temu zaangażowani byliśmy głównie w umowy związane z wytwarzaniem tylko konkretnych elementów bloku energetycznego – wyjaśnia dyrektor finansowy RAFAKO S.A.

Jak podkreśla Bożena Kawałko, dziś powszechnie kontrahenci stosują odroczone płatności, które wiążą się z ryzykiem płynności finansowej. Na rynku coraz większą wartość zyskują więc te firmy, których dane finansowe dają gwarancję terminowych płatności za świadczone usługi i towary. – Takie certyfikaty, jakim uhonorowano naszą firmę, dają obiektywną ocenę zarówno danych finansowych, jak i rzetelności RAFAKO jako partnera biznesowego. I choć jest to wyróżnienie wyłącznie  prestiżowe, to dla nas niezwykle ważne – dodaje dyrektor Kawałko.

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej mogą zdobyć wyłącznie firmy spełniające ściśle określone kryteria. Certyfikat daje gwarancję, że jego właściciel jest wiarygodnym kontrahentem, z którym warto nawiązywać kontakty handlowe. Wyróżnienie przyznawane przez Dun & Bradstreet Poland, honorowane jest na całym świecie i przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności rynkowej firmy.

 

/am/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here