Rozpoczęły się I Mistrzostwa Raciborza w scrabble

0

28 sierpnia o godzinie 12:00 w Raciborskim Centrum Kultury rozpoczęły się dwudniowe Otwarte Mistrzostwa Raciborza w scrabble. Zobacz zdjęcia z turnieju scrabble w Raciborzu .

 

- reklama -

 

 

Pomysł na zorganizowanie tego typu przedsięwzięcia w Raciborzu, rodził się od lat. Jak mówiła prezes Raciborskiego Klubu Scrabblowego, Teresa Zalewska – Od lat w Polsce pojawiają się coraz liczniej turnieje scrabblowe i w końcu pozazdrościliśmy tym miastom, które je organizują. Co za tym idzie, postanowiliśmy sami coś takiego urządzić u nas w mieście. Tak powoli, zaczęła się kształtować idea Otwartych Mistrzostw Raciborza w scrabble.

 

 

 

Organizatorzy podkreślali, że wśród graczy zgłosiło się wiele osób początkujących, którym należą się szczególne wyrazy uznania i gratulacje odwagi. Jak twierdzili "świeżacy", w turniejach scrabblowych najtrudniejsze jest opanowanie zegara i liczenie punktów. – W przypadku liczenia nieraz w grę wchodzi wyższa matematyka i często wiąże się z nim niemały stres, bo jest to jedna z ważniejszych części gry i rzutuje ono na wynik końcowy – mówił Tomek. Nie dla wszystkich jednak gra zapowiadała się stresująco, bo byli tacy, którzy traktowali ją jako czystą zabawę. – To mój pierwszy raz w takim turnieju na żywo. Wcześniej grałam na portalach internetowych w scrabble i kiedy zobaczyłam reklamę tych mistrzostw w Raciborzu, postanowiłam zaryzykować. Tak naprawdę wszystko zależy od przypadku: na jakiego zawodnika się trafi, jakie słowo przyjdzie do głowy, czy zmieścisz się w czasie. Skoro jest tyle rzeczy niezależnych ode mnie, po się się stresować. Przecież to ma być zabawa- mówiła Ola.

 

 

 

 

Na I Otwarte Mistrzostwa Raciborza w scrabble zjechało się 67 osób. Uczestnicy przybyli na raciborski turniej z całej Polski: Warszawa, Wrocław, Kraków – to jedynie trzy z wielu miast, z których przyjechali. Organizatorzy przyznali, że nie spodziewali się tak dużego odzewu.-  To dla nas duże zaskoczenie, bo zjawiło się więcej osób, niż początkowo deklarowało przyjazd. Na szczęście jesteśmy na to przygotowani. Poza tym, jest to dla nas pozytywne zaskoczenie i miła niespodzianka- mówiła Zalewska. W związku z tak dużym zainteresowaniem scrabblistów, organizatorzy turnieju w Raciborzu, obiecują nie poprzestawać na tych jednych mistrzostwach, i już szykują się do kolejnych.

 

/ab/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here