Arka Noego na finał „Zakończenia Lata” w Kuźni

Setki osób stojących przed sceną przysłuchiwało się koncertowi Arki Noego, która 29 sierpnia wystąpiła przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej w ramach festynu "Zakończenie Lata 2010". Zobacz video i zdjęcia z koncertu.

Drugi dzień imprezy otworzył XIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Trasa – jak co roku – wiodła szlakiem pożaru z 1992 r. Program estradowy rozpoczął się od występów uczniów z ZSOiT. Przed publicznością zaprezentowały się m. in. siostry Anna i Anita Grudzińskie oraz Dominika Zawada. W chwilę potem na scenie pojawili się muzycy z grupy The Messis. Uczestnicy festynu z niecierpliwością wyczekiwali natomiast na gwiazdę niedzielnego wieczoru, czyli Arkę Noego.

- reklama -

 

 

 

Już na pół godziny przed koncertem w okolicy szkoły zaczęło brakować miejsc parkingowych, a wzdłuż ulicy Świerczewskiego ustawił się długi szpaler samochodów. Występ młodych artystów przyciągnął nie tylko mieszkańców kuźniańskiej gminy, ale i powiatu. Wysoka frekwencja była ogromnym zaskoczeniem dla organizatorów festynu, a zwłaszcza dla dyrektora MOKSiR-u – Michała Fity, który zadowolony przechadzał się pośród tłumu na kilkanaście minut przed koncertem.

 

 

W trakcie półtoragodzinnego występu muzycy zaprezentowali chyba wszystkie najpopularniejsze i najbardziej znane utwory. Nie zabrakło słynnej piosenki pt. "Taki duży, taki mały", "Nie boję się, gdy ciemno jest", "To się dzisiaj stanie", "Tak to tak, nie to nie" czy "Sie je je". W koncert wyśmienicie wpisała się publiczność, która wraz z zespołem śpiewała większość prezentowanych kompozycji.

 

 

Dużo emocji wzbudził muzyczny konkurs, jaki pod koniec koncertu przeprowadził wśród publiczności Robert Friedrich. Osoba, która jako pierwsza odgadła prezentowaną melodię, otrzymywała egzemplarz płyty z utworami Arki Noego. Sporo śmiechu wywołał też fragment piosenki "Nie boję się…", który przez Litzę oraz dyrektora Fitę został wykonany… po śląsku. Z głośników popłynęły słowa "Ni boja się, jak cima je", które szybko zostały podchwycone przez kuźniańską publiczność. Po koncercie muzycy z Arki Noego chętnie rozmawiali z fanami, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

 

 

Ostatnim (muzycznym) punktem dwudniowego festynu był występ grupy Pompa Band. Zespół zaprezentował szereg znanych utworów z repertuaru tak polskich, jak i zagranicznych artystów. Festyn zakończył się pokazem sztucznych ogni.

 

 

 

/BaK/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Doskonały koncert !!! Duże brawa dla wykonawców i organizatorów !!!! Wybraliśmy się z dziećmi, które stały z otwartymi buziami patrząc na Roberta Friedricha i śpiewające dzieciaki, które widziały tylko w telewizyjnym programie „Ziarno”. Dobrze że oprócz nowych zagrali też kilka starych kawałków … Świetna zabawa!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here