
Andrzej "Piasek" Piaseczny wystąpi w Raciborzu na zakończenie lata. Koncert artysty odbędzie się sobotę, 11 września o godz. 19.00 na raciborskim Rynku.
Na występ gwiazdy zaprasza Prezydent Miasta. W tym dniu szykują się również atrakcje dla najmłodszych, m.in.
przejażdżki ciuchcią oraz budowa unikalnej rzeźby z piasku. Wszystko w ramach imprezy "Pożegnanie Lata", która obywać się będzie na raciborskim Rynku.
Program:
godz. 14.00: bezpłatne atrakcje dla dzieci:
– ciuchcia
– dmuchany zamek
– lepienie z gliny
– raciborek oraz malowanie twarzy
godz. 15.00: prezentacja rzeźby z piasku
godz. 16.00: koncert zespołu Perspektywa
godz. 17.00: koncert zespołu Tetramorfy
godz. 18.00: pokaz mody
godz. 19.00: koncert Andrzeja Piasecznego
Andrzej "Piasek" Piaseczny to polski wokalista, autor tekstów i aktor telewizyjny, były wokalista zespołu Mafia, współpracował z Robertem Chojnackim. Od roku 1997 występuje w serialu Złotopolscy – gra postać piosenkarza Kacpra Złotopolskiego "Górniaka". Muzyczną karierę solową rozpoczął w roku 1998. W tym samym roku wystąpił w duecie z Natalią Kukulską śpiewając piosenkę Jesteś blisko mnie, oraz solową Znam drogę swą, do filmu Magiczny miecz. W 2001 reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze – piosenka 2 Long zajęła 20 miejsce.
/p/





![Wernisaż wystawy podopiecznych Magdaleny Franicy w raciborskim Urban Labie [ZDJĘCIA] Wernisaż wystawy podopiecznych Magdaleny Franicy w raciborskim Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/warsztatownia-magdaleny-franicy.jpg)
![Delegacja z Nowej Rudy z wizytą studyjną w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Delegacja z Nowej Rudy z wizytą studyjną w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/rck-wizyta-studyjna.jpg)
![Styczniowe kolędowanie w raciborskich bibliotekach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/koledowanie-biblioteka-ostrog-ocice.jpg)



![Pierwsza górska wyprawa PTTK Racibórz w nowym roku [ZDJĘCIA] Pierwsza górska wyprawa PTTK Racibórz w nowym roku](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/pttk-lysica-1-1.jpg)


![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)
![Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem [WIDEO] Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/stas-karon-ars.jpg)




