Odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego

W związku z ustabilizowaniem się sytuacji hydrologicznej na Odrze oraz korzystnymi prognozami meteorologicznymi przekazywanymi przez Instytut Meteorologii  starosta raciborski, Adam Hajduk odwołał stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie powiatu.

Starosta powiatu raciborskiego odwołał stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gmin: Racibórz, Krzanowice, Kuźnia Raciborska, Pietrowice Wielkie, Rudnik, Krzyżanowice, Nędza i Kornowac. Stan wody w Odrze powoli się stabilizuje. Poziom wody w Krzyżanowicach i Miedoni nie przekracza już stanu alarmowego.

- reklama -

Pomiar z dnia 3.09, godz 8.00:

Chałupki – 335 cm – stan ostrzegawczy przekroczony o 35 cm
Krzyżanowice – 415 cm – stan ostrzegawczy przekroczony o 55 cm
Miedonia – 579 cm – stan ostrzegawczy przekroczony o 179 cm

W związku z dzisiejszą decyzją starosty przestaje obowiązywać zakaz przebywania na wałach w regionach objętych pogotowiem przeciwpowodziowym. Jednocześnie prosi się o zgłaszanie ewentualnych szkód do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu telefonicznie 32 4120602 lub poprzez Radiową Sieć Starosty Raciborskiego codziennie w godzinach 6.00 – 22.00. Starosta zobowiązał również wszystkie służby do naprawienia ewentualnych szkód, które mogły powstać w czasie działań przeciwpowodziowych.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here