Dożynki parafialne w Kobyli

Niewielka wieś w gminie Kornowac, rozciągająca się na dużej przestrzeni pagórkowatego terenu tuż za lasem Obora, tradycyjnie już zorganizowała w niedzielę 5 września parafialne dożynki.

Do południa w miejscowym kościółku p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny odprawiona została przez proboszcza ks. Edwarda Lisowskiego Msza św. dziękczynna. W godzinach popołudniowych korowód dożynkowy na  bryczkach oraz furmankach z proboszczem i wójtem  gminy Kornowac Józefem Sztukatorem przejechał ulicami Kobyli po czym przed odremontowanym Gminnym Ośrodkiem Kultury  rozpoczął się ciekawy i urozmaicony program artystyczny.

- reklama -

 

 

 
 
 
 

 

 

Licznie zgromadzonym mieszkańcom wioski i gościom podobały się: Dziecięca Grupa „Kalosz”, „Śpiewające Gitary”  oraz „Rzuchowianki” z miejscowego GOK. Gorącymi oklaskami nagradzano także występy kabaretu „To nie my”. Atrakcją dla najmłodszych  była skocznia i dmuchany zamek. Nie brakowało kołacza, małej gastronomii i napojów chłodzących. Pogoda też dopisała. Festyn zakończył się zabawą taneczną.

 

 

 
 

 

 

Program imprezy zapewnił Gminny Ośrodek Kultury pod  kierownictwem Dyrektorki Wiesławy Bochynek oraz sołtysa Kobyli Jana Bernackiego.

 

/KN/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Mamy też nowego proboszcza od dwóch lat. Zjednuje sobie ludzi poprzez sport i troskę o kościół który wymaga remontu. Ładnie odprawia i głosi ciekawe kazania, Ludzie Go polubili.

  2. Mamy też nowego proboszcza od dwóch lat. Zjednuje sobie ludzi poprzez sport i troskę o kościół który wymaga remontu. Ładnie odprawia i głosi ciekawe kazania, Ludzie Go polubili.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here