Bileńska bez sukcesu w Moskwie

0

Na 1/8 finału zakończyła Sylwia Bileńska swój start na odbywających się w Moskwie zapaśniczych Mistrzostwach Świata. Zawodniczka MKZ Unii Racibórz wygrała tylko jedną z dwóch stoczonych walk.

Wczoraj zakończyli rywalizację zapaśnicy w stylu klasycznym. Polakom nie udało się wywalczyć żadnego medalu, choć z bardzo dobrej strony zaprezentował się młody raciborzanin Dawid Ersetic, który w kategorii 55 kg stoczył 3 walki przegrywając jedynie z mistrzem olimpiskim Nazyrem Mankievem z Rosji. Ostatecznie zajął 8 miejsce.

W czwartek 9 września na macie stanęła kolejna reprezentantka MKZ Unii Racibórz. Sylwia Bileńska rywalizowała w olimpijskiej kategorii 55 kg. Wychowanka Dąbu Brzeźnica w swej pierwszej walce wygrała z Turczynką Dilek Atakol 3:1 i awansowała do 1/8 finału, gdzie jednak musiała uznać wyższość Tunezyjki Marwy Amri. Pojedynek zakończył się rezultatem 1:3 dla zawodniczki z Afryki. Polka mogła jeszcze walczyć o medale, pod warunkiem jednak, że Marwa Amri zdoła awansować do finału – wtedy Bileńską czekałyby repasaże. Tak się jednak nie stało i zawodniczka Unii zajęła miejsce poza strefą medalową

kat. 55 kg, startowały  23 zawodniczki

BILENSKA, Sylwia Barbara (POL) – ATAKOL, Dilek (TUR) 3-1 (1:0, 5:2)

1/8
AMRI, Marwa (TUN) – BILENSKA, Sylwia Barbara (POL) 3:1 (1:0, 3:1)

Na moskiewskim championacie startowało dwoje zapaśników MKZ Unii Racibórz. Klub jest wspierany przez Urząd Miasta Racibórz