List do redakcji: Niezrozumiałe ustawienie znaków drogowych

Czytelnik jest oburzony tym, co zrobiono i w jaki sposób oznakowano ulice  na skrzyżowaniu Opawskiej, Ogrodowej i Staszica. Pyta, po co postawiono znaki "koniec strefy parkowania" skoro przed tymi znakami,  zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, nie wolno parkować?

Jako przykład podał skrzyżowanie ulic Opawskiej i Ogrodowej w rejonie BGŻ. Na samym skrzyżowaniu są pachołki, potem przejście dla pieszych, "wolnego" chodnika za przejściem pozostaje ok. 2,5 m. później jest skrzyżowanie z drogą wewnętrzną, a zaraz za nim postawiono znak "koniec strefy parkowania". Pyta po co, skoro na tym krótkim odcinku chodnika i tak nie wolno parkować.

- reklama -

 

 

 

 

 

Podobnie jest na skrzyżowaniu ulic Opawskiej i Staszica obok skweru. Na samym zakręcie są również pachołki, zaraz na nimi przejście dla pieszych, później drzewa, a na jezdni pasy poziome, gdzie nie wolno parkować, zresztą odległości między drzewami jest za mała, aby zaparkować samochód, po czym jest znak "parking tylko dla samochodów osobowych".

 

 

 

 

 

Równie absurdalna sytuacja jest na  parkingu po prawej stronie lodziarni przy wejściu do parku im. Roth. Przy samym wjeździe jest nowo postawiony znak "koniec stfrey parkowania", a po prawej stronie znak informacyjny "parking tylko dla samochodów osobowych". Czytelnik pyta, po co go tam postawiono? Uważa, że postawienie tych znaków wprowadza tylko zamieszanie wśród kierowców, bo znaki pokazują, że przed nimi wolno parkować, tylko gdzie – pyta?

 

 

 

 

 

/w/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. No i co z tego, że przed tymi znakami nie wolo parkować? Przecież funkcją tych znaków jest pokazanie kierowcom gdzie kończy się strefa parkowania. To że bezpośrednio przed tymi znakami nie wolno parkować nie ma nic do rzeczy.

  2. Znaki D -44 i D-45 to……informacja nie tylko o tym , że to strefa parkowania i koniec strefy parkowania, ale również o tym, że za postój pobierana jest tam obowiązkowa…..opłata. W strefie zbroniony jest postój bez….. wniesienia opłaty! Czyli czytelnik nie zapoznał się z dokładną definicją znaków tak jednego, jak i drugiego. D-45 oznacza informację o wyjeżdzie z takiej płatnej strefy i…… nic ponadto!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here