W ramach projektu e-Sołectwo uczą się obsługi komputera

Dużym zainteresowaniem mieszkańców Budzisk i Rudy w gminie Kuźnia Raciborska spotkała się możliwość odbycia szkolenia z zakresu obsługi komputera oraz znajomości technik pracy na komputerze. Zainteresowani to głównie osoby starsze, które jak przyznają nie chcą "zostać w tyle".

Z inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Budziska rozpoczął się projekt pt:" e-Sołectwo .Budowa społeczeństwa informacyjnego w Budziskach i Rudzie ".Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny kapitał Ludzki. Jak wyjaśnia koordynator projektu Tadeusz Koral projekt przewiduje udział w szkoleniach 42 uczestników. -Chcemy aby po obyciu tego szkolenia jego uczestnicy potrafili korzystać z możliwości jakie daje komputer oraz internet- mówi.

- reklama -

 

Spotkanie organizacyjne projektu "e-Sołectwo"

W chwili obecnej zgłosiło się 60 osób. Projekt składa się z kilku modułów: panele dyskusyjne, kurs z obsługi komputera – poziom podstawowy i średnio zaawansowane, trening kompetencji społecznych, konkurs dla dzieci pt. "Budziska i Ruda za 50 lat", konferencja podsumowująca.

 

Kursy cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców
gminy Kuźnia Raciborska.

 

Oprócz zdobycia nowych umiejętności celem projektu jest zaangażowanie mieszkańców na rzecz upowszechniania wartości edukacji, samoorganizacji i aktywizacji mieszkańców. Kurs z obsługi komputera będzie trwał 10 tygodni po 4 godziny tygodniowo . Zajęcia będą odbywać się w pracowni komputerowej Społecznej Szkoły Podstawowej w Budziskach. Potrwają do końca roku.

UG Kuźnia Raciborska
oprac. /p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here