Pewna wygrana unitek w ostatnim meczu przed LM

Generalna próba przed środowym meczem z Broendby Kopenhaga wypadła bardzo okazale. Unitki pewnie pokonały kolejnego beniaminka FC AZS AWF Katowice aż czterema bramkami. Do składu po dłuższej przerwie wróciła Marta Stobba.

Poczatek meczu był niemrawy. Akademiczki z Katowic nastawiły sie tylko na obronę własnej bramki. Taka taktyka przez długi czas była skuteczna, gdyż skomasowana obrona była trudna do przejścia. W czternastej minucie unitki skutecznie ją sforsowały i po strzale niezawodnej Anny Sznyrowskiej wyszły na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie unitki po reprymendzie trenera Remigiusza Trawińskiego zaczęły grać szybciej i dokładniej. W efekcie wypracowały sobie kilka dogodnych sytuacji. Kolejne bramki padały w 52', 60' i 65'. Mając już tak wysoką zaliczkę unitki kontrolowały grę i szanowały siły na środowy mecz Ligi Mistrzyń. W meczu nie zagrały: Agnieszka Wińczo i Ivana Bojdova, którym trener dał odpocząć przed LM. Piłkarki i trener już dziś byli myślami przed czekajacym je bardzo trudnym meczem z Broendby Kopenhaga.

19 września 2010, Katowice, stadion "MOSIR" Rapid

FC AZS AWF Katowice – RTP Unia Racibórz 0 – 4 (0 – 1)
    0 – 1 Sznyrowska 14'  0 – 2 Pożerska 52' 0 – 3 Sznyrowska 65', 0 – 4 Żelazko

RTP Unia: Antończyk – Konsek, Mika, Hajduk – Mańczyńska, Pożerska, Kawalec (Sosnowska 58'), Wiśniewska, Surma (Stobba 46') – Żelazko, Sznyrowska

Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy sympatyków piłki kobiecej na środowy szlagierowy pojedynek Ligi Mistrzyń. Początek meczu o godz. 16.00.  Bądźmy 12 zawodnikiem i pomóżmy zawodniczkom w drodze do piłkarskiej Europy.