Wiśniewski integruje miasto z niepełnosprawnymi

W niedzielę odbyła się piąta edycja imprezy "Zagrajmy razem – integracja, sport, rehabilitacja". Podczas jej trwania można było zobaczyć m.in. taneczne show Kamila Hołka czy rywalizujących ze sobą w pięcioboju samorządowców miejskich i powiatowych.

Jerzy Wiśniewski, główny organizator imprezy przywitał na wstępie najważniejszych gości, którzy przybyli na otwarcie piątej edycji "Zagrajmy razem – integracja sport rehabilitacja". Zaliczył do nich posła RP Henryka Siedlaczka, jako gospodarza imprezy prezydenta Mirosława Lenka, starostę Adama Hajduka, wiceprezydent Ludmiłę Nowacką, dyrektora OSiR Jerzego Kwaśnego, wiceprzewodniczącego rady miasta Piotra Klimę oraz pełnomocnika prezydenta d/s społecznych Iwonę Trzeciakowską.

- reklama -

 

 

sport integracja rehablilitacja – przemówienie Jurka Wiśniewskiego oraz prezydenta Mirosława Lenka

 

 

 "A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto" – słowa wielkiej poetki, Marii Konopnickiej przyświecają każdej kolejnej edycji "Zagrajmy razem". – Te słowa dodają nam otuchy i zachęcają do dalszej pracy – mówili organizatorzy pikniku. Jak co roku impreza zgromadziła na hali przy ul. Łąkowej mnóstwo osób oraz jak co roku przyniosła ze sobą mnóstwo atrakcji. Już od godziny 13 na hali rozbrzmiewała muzyka. – Zagrajmy razem to duża impreza. Życzę szczęścia wszystkim, którzy chcą grać razem i razem z nami się bawić – mówił poseł Henryk Siedlaczek. Oficjalnego otwarcia pikniku dokonał prezydent, Mirosław Lenk. – Integracja w Raciborzu to hasło "na czasie". Mamy klasy integracyjne oraz jeden z największych w województwie Ośrodek dla Słabosłyszących i Niesłyszących. Myślę, że osoby niepełnosprawne dobrze się u nas czują – mówił. Już kilka minut po godzinie 14 na hali rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Pokazy artystyczne rozpoczęły się występem maluchów z Przedszkola n 24 oraz podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych z Raciborza. Tradycyjnie już podczas imprezy zaprezentowały się również mażoretki. Nową atrakcją na pikniku była rywalizacja samorządowców miejskich i powiatowych. Radni zmierzyli się w pięcioboju prawie nowoczesnym, a ich zmaganiom przyglądały się tłumy raciborzan. Oprócz tego publiczność mogła obejrzeć m.in. pokazowy mecz rugby na wózkach Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych "SSON", występ Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Raciborza oraz występ zespołu „Miraż” z Młodzieżowego Domu Kultury z Raciborza pod kierownictwem Elżbiety Biskup. Oprócz pokazów artystycznych publiczność miała okazję wziąć udział w licytacji oraz na stoisku raciborskiej szkoły medycznej dowiedzieć się więcej na temat metod pracy z dziećmi specjalnej troski. – Można zobaczyć tutaj wystawę prac, które na zajęciach wykonaliśmy wspólnie z dziećmi specjalnej troski. Widać tu wysiłek i ciężką pracę tych dzieci – mówiła Sabina Jabłońska, uczennica szkoły. Był również gabinet  leczniczego masażu, z którego chętnie skorzystało mnóstwo osób. Przez cały czas trwania imprezy przed halą OSiR stał Ambulans do poboru krwi. – Ludzie chętnie oddają krew. Stoimy tu zaledwie kilkanaście minut, a krew oddały już trzy osoby – mówiły pielęgniarki zajmujące się poborem krwi. Imprezę zakończył występ Kamila Hołka, który zachwycił wszystkich swoim wykonaniem tanecznego show Michaela Jacksona. Celem imprezy adresowanej do wszystkich mieszkańców Raciborza i powiatu była promocja sportu w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie zachowań prozdrowotnych oraz przełamywanie barier i stereotypów w postrzeganiu osób niepełnosprawnych.

 

 

 

 

 

Zagrajmy razem – integracja, sport, rehabilitacja – występ dzieci z Przedszkola 24
z oddziałami: Integracyjnym i Specjalnym w Raciborzu

 

Zagrajmy razem – integracja, sport, rehabilitacja – występ mażoretek stowarzyszenia "Tęcza" z Raciborza

 

 

Dość zaskakującym akcentem popołudnia był przyjęty ciepłymi brawami taniec wiceprezydent Ludmiły Nowackiej z radnym Piotrem Klimą przy dźwiękach orkiestry, która umilała gościom czas przed oficjalnym startem imprezy.

 

Taniec Ludmiły Nowackiej i Piotra Klimy

 

/p/

 

 

 

Zobacz inne materiały wideo – Zagrajmy razem – integracja, sport, rehabilitacja – i nie tylko

- reklama -

3 KOMENTARZE

 1. To kolejna bardzo udana impreza Stowarzyszenia na Rzedcz Integracji „Podaj Rękę”. Serdecznie gratuluję głównym organizatorom Państwu Kasi i Jurkowi Wiśniewskim oraz ich Współpracownikom. Zrobili naprawdę dobrą robotę dla ważnych i trudnych spraw osób niepełnosprawnych. Wielkie podziękowania należą się występującym, instruktorom oraz wystawcom i sponsorom. Aby częściej niż raz czy dwa razy do roku być z osobami niepełnosprawnymi zachęcam do czytania portalu raciborskiego Stowarzyszenia: http://www.niepelnosprawni.raciborz.com.pl oraz ogólnopolskiego portalu:
  http://www.niepelnosprawni.pl. Uwagi, opinie, propozycje, zapytania można kierować na adres mailowy: [email protected]
  Proszę wszystkich tych, którzy na co dzień mogą pomagać osobom niepełnosprawnym, aby okazywali im jak najwięcej serca, życzliwości i, zrozumienia i wyrozumiałości, nawet w tak prostych jak by się wydawało.czynnościach jak przejście przez ulicę, wejście na schody czy zrobienie zakupów.
  Na początku grudnia Stowarzyszenie „Podaj Rękę” planuje kolejne ważne cykliczne już przedsięwzięcie. Proszę o zainteresowanie.
  Proszę też polityków i urzędników, aby chcieli więcej i skuteczniej pochylać się nad niełatwymi problemami ludzi nie w pełni sprawnych ruchowo, wzrokowo, słuchowo czy psychicznie.

  Zachęcam również do słuchania audycji, którą redaguje Stowarzyszenie „Podaj Rękę”, emitowaniej w każdą niedzielę po godz.: 20.oo w Radio „Vanessa”

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here