Klima chce taksówek dla niepełnosprawnych

3

Komisja oświaty Rady Miasta rozpatrywała projekt uchwały dotyczący licencji przyznawanych taksówkarzom. – Marzy mi się, aby w Raciborzu pojawiły się taksówki  przystosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych – apeluje radny Piotr Klima.

- reklama -

W środę 22 września obradowała miejska komisja oświaty, kultury, sportu, rekreacji i opieki społecznej. W jej trakcie radni opiniowali projekt uchwały ws. licencji dla taksówkarzy, co stworzyło okazję do dyskusji nad wprowadzeniem ulepszeń w taksówkowy biznes. – Możemy w ciągu roku wydać 10 takich licencji, ale na ogół wydajemy ich mniej. Wykonywanie tego zawodu w Raciborzu to trudna praca, bo konkurencja na tym rynku jest dość duża. Liczymy, że w Raciborzu mimo to, zostało wydanych około 90 licencji, ale trudno to dokładnie oszacować. Wiadomo, że osoby, które rezygnują z tej pracy, licencji nie oddają – relacjonował prezydent Lenk.

 

Temat zainteresował Piotra Klimę. – Nie wiem jak tego dokonać, ani jak zmotywować kierowców do stworzenia takich udogodnień, ale marzy mi się, żeby w Raciborzu funkcjonowały taksówki, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne – stwierdził. Radny uważa, że najtrudniejsze będzie dotarcie do taksówkarzy i przekonanie ich do pomysłu. – Zachęcający może być fakt, że osoby, które decydują się na wyjście naprzeciw niepełnosprawnym, mogą ubiegać się o dofinansowanie – zauważyła Ludmiła Nowacka. Prezydent Lenk obiecał, że przekaże sprawę właściwemu wydziałowi i zobliguje go do przygotowania rzeczowych informacji na ten temat.

 

Przy okazji poruszona została także kwestia bezpieczeństwa w raciborskich taksówkach. Klima szukał potwierdzenia informacji, jakoby dochodziło do bójek między taksówkarzom, a osobami korzystającymi z przewozów. – To prawda, zdarzają się nawet pobicia. Napływają do nas takie skargi – skwitował Lenk. W związku z pobiciami prowadzony jest specjalny nadzór, część wnoszonych spraw trafia także do sądu.

 

Czytaj też: Wiśniewski komentuje pomysł Klimy.

/ab/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Brawo panie Klima! Nareszcie coś dla nas! Chciałam z tego miejsca podziękować serdecznie panu Klimie,który zawsze, niezależnie „od wiatru”stoi po stronie poszkodowanych, i zamiast patrzeć na publiczkę, patrzy jakby pomóc. Dziękuję panu.

  2. /…/ Zachęcający może być fakt, że osoby, które decydują się na wyjście
    naprzeciw niepełnosprawnym, mogą ubiegać się o dofinansowanie –
    zauważyła Ludmiła Nowacka./…/
    To ta Pani cos jednak … robi. ZAUWAŻA …

  3. No, przecież Ludka oprócz tego,ma jeszcze inne bardzo ważne zadanie – dobrze wyglądać.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here