Marsz Ekoelfów z SP 15

W przedostatni weekend września cała Polska angażowała się w akcję
„Sprzątanie Świata”. Szkoła Podstawowa nr 15 również wzięła aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

Starsi uczniowie wraz z opiekunami porządkowali wyznaczony teren. Młodsi swoje poparcie dla ochrony środowiska zamanifestowali nieco inaczej.

Od dwóch lat w naszej szkole nauczycielki Estera Kurzydem i Małgorzata Rostowska prowadzą innowację pedagogiczną „Czynny ekolog w środowisku szkolnym i pozaszkolnym”, zamysłem której jest:


Tworzenie ekologicznej szkoły poprzez edukację dla zrównoważonego rozwoju oraz kształtowanie postawy proekologicznej uczniów działających czynnie na rzecz
środowiska szkolnego i pozaszkolnego.


Dlatego co roku hasło przewodnie akcji Sprzątania Świata towarzyszy każdej ekologicznej imprezie odbywającej się w szkole i poza nią, czy to konkursom plastycznym, czy Powiatowemu Turniejowi Eko – Asy, którego organizatorkami są wcześniej wymienione nauczycielki.


W tym roku po raz drugi uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowywali własnoręcznie ulotki o tematyce ekologicznej propagujące ideę dbania o środowisko, ochronę przyrody, zwłaszcza konieczność segregacji odpadów. Dodatkowo każda klasa wykonała kolorowy transparent z ekologiczną rymowanką, przesłaniem. Wszyscy uczniowie z klas I-III ruszyli na nietypowy pochód. Zielone Ekoelfy maszerowały raźno przez miasto śpiewając ekologiczne piosenki i wręczając zdumionym przechodniom samodzielnie przygotowane ulotki, a małym dzieciom zielone baloniki. Ponad setka dzieciaków wzbudzała podziw i zainteresowanie mieszkańców Raciborza.
Pomagajmy Ziemi codziennie, segregujmy odpady, oszczędzajmy wodę i prąd, rozbrzmiewało tego dnia na ulicach naszego miasta.


-Trzeba pamiętać, żeby dbać o środowisko, dlatego starsze klasy sprzątają, a my chodzimy po mieście śpiewając ekologiczne piosenki, rozdając ulotki przechodniom i nawołując mieszkańców do ochrony środowiska, w którym żyją. Najważniejsze, żeby nie śmiecić i więcej jeździć rowerem niż autem, korzystać ze środków komunikacji miejskiej – tak tłumaczyły dzieci z klasy IIId swój udział w akcji zainteresowanym przechodniom.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here