Wrócili z jednego z najpiękniejszych wyjazdów w życiu

Kilka dni temu tancerze SKZR "Źródło” wrócili, jak mówią z jednego z najpiękniejszych wyjazdów w swoim życiu. Polacy na zaproszenie ukraińskich zespołów folklorystycznych przez 10 dni gościli w Kijowie i Iwanofrankowsku.

17-26 września dwa zespoły Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło” koncertowały na Ukrainie. W tę wspólną podróż wybrały się mażoretki "Tęcza III” i młodzieżowy skład Zespołu Folklorystycznego „Raciborzanie ”. Cała dziesięciodniowa wizyta podzielona była na dwie części. W pierwszej części Polacy gościli na zaproszenie Zespołu „Słowianeczka” w Kijowie, w drugiej zaś byli gośćmi Zespołu „Galicka Wiesiełka” w Iwanofrankowsku.

- reklama -

 

Polacy po koncercie galowym w Iwanofrankowsku.

 

W Kijowie nasi tancerze wzięli udział w II Międzynarodowym Spotkaniu Artystycznym: "Przyjaźnią się ludzie na ziemi”. Oprócz występów organizatorzy wypełnili pobyt naszych krajan mnóstwem atrakcji takich jak: trzygodzinna zabawa w fantastycznym parku wodnym, podróż statkiem po Dnieprze, zwiedzanie miasta łącznie z zejściem do podziemnych katakumb Kijewsko – Pieczerskiej Ławry, przejażdżka metrem, warsztaty taneczne w szkole baletowej i zajęcia taneczne z Andriejem Szełudko – solistą słynnego Zespołu Folklorystycznego Pawła Wirskiego. Po pięciu dniach raciborzanie upuścili gościnne progi pięknego hotelu "Ekos” w centrum stolicy Ukrainy i po dziesięciu godzinach jazdy autokarem dotarli do Iwanofrankowska. Tutaj wzięli udział w uroczystych obchodach jubileuszu 25 – lecia Zespołu  "Galicka Wiesiełka”, który współpracuje ze Stowarzyszeniem "Źródło” od dziesięciu lat. Prócz występu na koncercie galowym polscy tancerze zaprezentowali się także na scenie Domu Kultury w Haliczu, zobaczyli piękne wodospady w Jaremczy, jeździli na łyżwach na nowopowstałej arenie lodowej, bawili się na dyskotekach, zwiedzali miasto i przede wszystkim umacniali przyjaźń z miejscowymi rówieśnikami, u których byli zakwaterowani.

 

Raciborzanie, Tęcza III i Zespół Słowianeczka
 

Ten zdaniem dzieci "jeden z piękniejszych wyjazdów w życiu” zorganizowała ich instruktorka Aldona Krupa – Gawron, która po raz kolejny już połączyła go z akcją charytatywną. Z jej inicjatywy członkowie "Źródła” i Uniwersytetu Trzeciego Wieku zebrali odzież i zabawki, które przekazane zostały niepełnosprawnym dzieciom w Kijowie i podopiecznym Domu Dziecka w Haliczu.

 

Aldona Krupa – Gawron w czasie wizyty w Ośrodku dla Dzieci
Niepełnosprawnych w Kijowie. 

 

oprac./p/

———————————————————————-

REKLAMA:

 

Kamera A4Tech PK-835

 

Nowoczesna kamera internetowa A4Tech, wyposażona we wbudowany mikrofon odporny na szumy z otoczenia oraz złącze USB 2.0, zapewniające ultra-szybki transfer. Nie wymaga sterowników (UVC) przy rozdzielczości 300k pikseli, natomiast po zainstalowaniu załączonego oprogramowania istnieje możliwość interpolowania obrazu maksymalnie do rozdzielczości 5M pikseli. Dodatkowy komfort pracy zapewnia możliwość obrotu o 360 stopni. Idealna do notebooków – mini rozmiar i specjalny klips.

 

Dane techniczne:

Maksymalna rozdzielczość : 2560×1920 pikseli

Przetwornik : CMOS 300 K pikseli

Sposób podłączenia : port USB

Standard :USB 2.0

Zgodność z systemami operacyjnymi : Windows 2000/XP/MCE2005/XP(x64)/2003(x64)/Vista

 Kolor : srebrno-czarny

 
Parametry techniczne:
Gwarancja : 24 miesiące
 
 Cena w SOFT-ib : 49 zł
Cena w komputronik.pl : 60 zł
 (Ceny na dzień 29.09.10)
 
 
 
 

 SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here