Koncert organowy w Kościele Farnym

Koncert organowy w wykonaniu Wielanda Meinholda z Niemiec zwieńczył tegoroczną edycję Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. W środowe popołudnie w Kościele Farnym rozbrzmiały utwory takich artystów jak J.S. Bach czy N.W. Gade.

Wybitny niemiecki organista wykonał utwory z okresu baroku A. Corelliego, G. Gentiliego i J. S. Bacha, swój własny utwór pt. ”Hommage  a Sebastien” oraz utwory muzyków z przełomu XIX i XX wieku E. Humperdincka, D. P. Benoit, N. W. Gade i G. Matthisona – Hansena. Słuchacze szczególnie oklaskiwali piękne wykonanie popularnego dziś utworu J. S. Bacha pt. „Toccata et Fuga d-Moll”. Muzyk mistrzowsko wydobywał bogate dźwięki z pięknych zabytkowych organów w Kościele pw. WNMP.

- reklama -

 

 

 

Organowa muzyka wzruszała słuchaczy, przenikała powagą i swoją dostojnością całą świątynię. Swojego zadowolenia nie kryła Elżbieta Włosek-Żurawiecka, która od 1994 roku organizuje Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Raciborzu i Rybniku: – Muzycy, zwłaszcza zagraniczni chętnie przyjeżdżają na festiwal, wykonując dwa lub trzy koncerty. Sprzyja temu ciepła, spontaniczna atmosfera i uznanie słuchaczy – mówiła

 

 

Jak przyznaje, organizacja imprezy była możliwa dzięki współpracy Raciborskiego Centrum Kultury z władzami miasta. – Impreza zajęła już stałe miejsce wśród lokalnych wydarzeń kulturalnych. Żywo interesują się nią stali słuchacze koncertów, ale przybywa wciąż nowych melomanów –dodaje organizatorka, zapraszając na recital organowy K. Białuskiego z Akademii Muzycznej w Krakowie w kolejną środę.  

 

 

 

/K.H./

———————————————————————-

REKLAMA:

 

Słuchawki Creative EP-220

 

http://i.testfreaks.co.uk/images/products/600x400/19/creative-ep-220-earphones.5795859.jpgDoskonały dodatek do Twojego kolorowego odtwarzacza MP3 . Przetworniki wyposażone w magnesy neodymowe zapewniają czysty i wyważony akustycznie dźwięk.Niewielkie rozmiary., Dostępne w sześciu wspaniałych kolorach – czarnym, białym, zielonym, niebieskim, czerwonym i różowym.Silikonowe wkładki zapewniają komfort podczas słuchania muzyki.W zestawie znajduje się wygodne podróżne etui.
.
 
 
Dane techniczne:
 
 
Membrany:15 mm, przetworniki z neodymowym systemem magnetycznym.
Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20KHz.
Impedancja: 16 ohmy .
Czułość (1kHz): 110dB/mW.
Długość przewodu: 1.2m.
Wtyk: pozłacana wtyczka minijack stereo 3.5mm .
Waga: 12g (bez opakowania),
Zawartość opakowania: muzyczne słuchawki stereofoniczne Creative EP-220 ,Podróżne etui,
 
 Cena w SOFT-ib : 39 zł
Cena w komputronik.pl : 42 zł
Cena w vobis.pl : 49 zł
 (Ceny na dzień 30.09.10)
 
 
 
 

 SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here