P. Klima: Podjąć natychmiastowe działania przeciw dopalaczom

– Sklepy z dopalaczami powstają jak grzyby po deszczu. Giną dzieci i młodzież! – alarmuje Piotr Klima. Radny chciałby "w sposób natychmiastowy i pilny powołać sztab kryzysowy", który jak najszybciej ruszyłby z akcją informacyjną nt. dopalaczy.

Piotr Klima jest zaniepokojony kolejnymi doniesieniami medialnymi, informującymi o coraz to nowych zgonach po zażyciu dopalaczy na terenie całego kraju. Przeraża go, że tak naprawdę samorządy, policja i inne instytucje niewiele mogą zrobić, więc chwyta się każdej okazji, by choć trochę przyhamować to zjawisko. Zdaniem radnego dyrektorzy szkół bagatelizują kwestię dopalaczy i unikają odpowiedzialności. Na sesji rady miasta Klima zaapelował do prezydenta, by "w sposób natychmiastowy i pilny powołać sztab kryzysowy". Organ ten miałby podjąć akcję informacyjną skierowaną do szkół i innych placówek oświatowych i wychowawczych na temat zagrożeń związanych z tymi używkami.

- reklama -

 

W skuteczność tego typu przedsięwzięć powątpiewa Tomasz Kusy, który obawia się, że nadmierna akcja informacyjna może przerodzić się w reklamę dopalaczy, gdyż młodzi ludzie często opacznie interpretują kierowany do nich przekaz. Zdanie radnego opozycji podziela także prezydent: – Często zdarzało się, filmy o szkodliwości narkotyków stanowiły dla młodzieży instrukcję, jak z nich korzystać, więc należy bardzo ostrożnie podejść do tematu. Mirosław Lenk nie zgodził się, że szkoły są bierne. – Każda szkoła dysponuje filmem  na temat dopalaczy, wysoko ocenionym przez ekspertów. Film ten został nakręcony w Raciborzu i korzystają z niego placówki z całego województwa. Szkoły dysponują ponadto innymi materiałami, jak broszury czy ulotki – powiedział.

 

W opinii prezydenta najważniejsze jest podjęcie odpowiednich rozwiązań prawnych, które nie będą półśrodkami i pozwolą skutecznie rozwiązać problem dopalaczy. – Panie prezydencie, sejm pracuje nad ustawą, w myśl której gminy będą decydowały o wydawaniu zgody i ilości takich punktów na swoim terenie – poinformował przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Wojnar. – To będzie dobre, bo nie wydamy zgody na żaden taki punkt – stwierdził prezydent.

 

 

/ps/

 

—————————————————————————-

REKLAMA:

 

Logitech Wireless Desktop MK250

Dzięki tej klawiaturze i myszy zapomnisz o kablach. Wystarczy kilka sekund.
Niezawodne połączenie bezprzewodowe umożliwia pracę i zabawę w wielu nowych miejscach, na przykład na wygodnej kanapie.

Dłuższa żywotność baterii rozwiązuje problem ich ciągłego wymieniania.
Wireless Desktop MK250 — oszczędność miejsca

Niewielkie rozmiary pasujące do większości wysuwanych półek na klawiaturę oznaczają koniec zmartwień o miejsce.

Cena w SOFT-ib : 105 zł

Cena w komputronik.pl : 119.90 zł

Cena w vobis.pl :119 zł

(Ceny na dzień 1.10.10.)

 

 

 

 SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Kliman to demagog.W 2004 roku. kiedy zamordowano Magdalene D. to Klima ani jote nie przeciwstawił się magister Wojnarowi do zamykania schizofreników w szpitalu na oddziale zamkniętym. Teraz za to w śmiałym wystepie (nic mu nie groźi) ogłosiłi wrogość do odpalaczy.Uważam,że Klima uważa się za polityka a jest zwykłym po prostu chłopem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here