Prezydent: ciągle jesteśmy zainteresowani przejęciem dworca

Raciborski dworzec od lat straszy swoją brzydotą. – Jest nam wstyd za wygląd kas, peronów, poczekalni – mówi prezydent, Mirosław Lenk. Miasto ciągle stara się go przejąć, jednak PKP dworca sprzedać nie chce. 

Od kilku lat Miasto stara się przejąć raciborski dworzec PKP. Rozmowy w tej sprawie trwają już od 2007 roku. – Nie było jeszcze takiego przypadku w Polsce, że PKP przekazałoby lub sprzedałoby komuś dworzec. My jesteśmy na to gotowi cały czas bo jest nam wstyd za wygląd kas, peronów, poczekalni – mówi prezydent Mirosław Lenk. Na początku Miasto chciało przejąć dworzec za zaległości podatkowe, później wziąć obiekt w dzierżawę. Nie ma mowy o zakupie dworca. Jak mówi prezydent mieszkańcy nie godzą się na to, aby za ich pieniądze kupować dworzec. PKP na chwilę obecną nie ma w planach remontu raciborskiego dworca. Jedyne, na co w najbliższym czasie możemy liczyć to remont sanitariatów. – Na szczęście na naszym dworcu jest trochę handlu, więc nie wygląda on jeszcze tak źle jak np. dworzec w Gliwicach czy w Kędzierzynie – Koźlu. Na razie nie mamy co liczyć na remont generalny. Słyszałem, że w najbliższym czasie będą remontować sanitariaty – mówi prezydent.

- reklama -

 

 

 

/p/

———————————————————————-

REKLAMA:

 

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP 195C

 Brother DCP-195C

Kompaktowe, wielofunkcyjne urządzenie atramentowe z obsługą kart pamięci

Funkcje drukowania, kopiowania i skanowania umożliwiające otrzymanie wysokiej jakości profesjonalnych dokumentów przy użyciu jednego, kompaktowego urządzenia, dzięki któremu można JESZCZE WIĘCEJ.

 

 

Specyfikacja:

Interfejs USB 2.0

Prędkość druku do 33 str./min (mono)

Prędkość druku do 27 str./min (kolor)

Rozdzielczość druku 600 x 1200 dpi

Prędkość kopiowania 22 str./min

Rozdzielczość skanowania (optyczna): 1200 x 2400 dpi

Akceptowane karty pamięci: USB flash memory drive:USB Mass Storage Class from 16 MB to 8 GB:Support format: FAT 12/FAT16/FAT32

PictBridge

 

Cena w SOFT-ib : 369 zł

(Cena na dzień 4.10.10.)

 

 SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Zainteresowanie lenka dworcem jest wprost proporcjonalne do czasu wyborczego, im bliżej – tym zainteresowanie prezydenta jest: żywe, żywsze, najżywsze. Może jakis ranking najbardziej żywych lub najżywszych zainteresowań lenka ? Kto pamięta, jak lenk mało żywo patrzył w stronę dworca- jeszcze parę miesięcy temu.. Śmiechu warte, wybory, co? Ha, ha, ha…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here