Marian Sawicki – Rada Miasta

0

Oceń radnych minionej kadencji  w rankingu pn. "Ustąp pierwszeństwa". Posłuchaj co o swojej kadencji ma do powiedzenia Marian Sawicki i oceń go. Radni Miasta – głosuj >> Radni Powiatu – głosuj >>

Posłuchaj wypowiedzi
Mariana Sawickiego
- reklama -

 

Redakcja: Co Pan uważa za swój największy sukces mijającej kadencji i dlaczego?

Marian Sawicki: Startując do wyborów nie traktowałem tego w kategoriach sukcesów i porażek. Moja deklaracja wyborcza zakładała powstrzymanie procesu powolnej, ale postępującej degradacji Raciborza jako miasta przemysłowego. Porównując czasy kiedy zakładów było w mieście mnóstwo z tym co jest obecnie można zauważyć, że miasto przestaje być takim ośrodkiem przemysłowym jakim było. Okazało się, że przyczyny tego stanu są obiektywne: sytuacja gospodarcza w kraju, zupełnie inna polityka jeśli chodzi o wytwarzanie – przemysł koncentruje się w ośrodkach mających ku temu warunki: odpowiednie połączenia, odpowiednia ilość ludności, wykształcenie w danym miejscu, także Racibórz już tego stanu nie osiągnie. Podsumowując, trzeba się z tym pogodzić i starać się wpływać na zachowanie tego niepowtarzalnego charakteru jaki miastu pozostał.

Redakcja: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?

Marian Sawicki: Nie miałem żadnych ambitnych planów, największy przegląd tego co trzeba zrobić mają włodarze miasta, my możemy wspierać, podpowiadać po konsultacjach ze społeczeństwem.

Redakcja:
Czy zamierza Pan ponownie kandydować do Rady Miasta?

Marian Sawicki: Tak.

RANKING RADNYCH "USTĄP PIERWSZEŃSTWA"
WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here