Robert Myśliwy – Rada Miasta

Oceń radnych minionej kadencji  w rankingu pn. "Ustąp pierwszeństwa". Posłuchaj co o swojej kadencji ma do powiedzenia Robert Myśliwy i oceń go. Radni Miasta – głosuj >> Radni Powiatu – głosuj >>

Posłuchaj wypowiedzi
Roberta Myśliwego

- reklama -

 

Redakcja: Co Pan uważa za swój największy sukces mijającej kadencji i dlaczego?

Robert Myśliwy: Mój sukces wpisuje się w sukcesy generalnie tej kadencji rady miasta. Trudno, by pojedynczy radny odnotowywał jakieś spektakularne sukcesy. Wszystkie inicjatywy, które udały się w tej kadencji, zarówno prezydentowi jak i radzie niewątpliwie wynikają ze wspólnej pracy. W porównaniu z poprzednią kadencją ta była całkiem przyzwoita, wyremontowano wiele dróg, chodników itp. Zabrakło mi natomiast inwestycji które miałyby charakter ponad kadencyjny, strategiczny. Coś co mogłoby np. powstrzymać negatywne tendencje demograficzne. Spektakularne były remonty hali OSiR i RCK. Mieszkańcy czekali na spełnienie obietnicy prezydenta jeśli chodzi o miejsce gdzie można wypocząć, czyli aquapark, niestety to inwestycja przerastająca budżet miasta. Podsumowując, kadencję uważam za przyzwoitą, choć nie przełomową. Jeśli chodzi o zarządzanie miastem pan prezydent okazał się sprawnym zarządcą, ale nic ponadto. Zarzut, że nie udało się wielu rzeczy zrobić, biję się w piersi, kieruję także pod swoim adresem.

Redakcja: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?

Robert Myśliwy: Przede wszystkim lepsze stosunki w raciborskim samorządzie. Jestem z zawodu politologiem, kiedy przychodziłem do urzędu miasta miałem wyobrażenia jak to powinno funkcjonować, zderzenie z rzeczywistością okazało się dosyć bolesne. Mówię o tym, że to czy jakaś inicjatywa doczeka się realizacji nie zależy od tego, ile pożytku może miastu przynieść, tylko od tego w którym miejscu na sali obrad się siedzi.

Redakcja: Czy zamierza Pan ponownie kandydować do Rady Miasta?

Robert Myśliwy: Tak.

RANKING RADNYCH "USTĄP PIERWSZEŃSTWA"
WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY 

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. to jest zastanawiające , otwieram czwartą stronę o tym panu i niema żadnych komentarzy ? taki nikt czy dba o o swoje do kampani ? boii się ? ale czego ? pewnie nic nie zrobił złego ale co dobrego ?

  2. Smarkatych, i bez doświadczenia prezydenta nie potrzebujemy. Już w Wodzisławiu przejechali się na takim młodzieńcu. Trzeba najpierw coś dobrego zrobić dla miasta, środowiska, wykazać się inicjatywami nie tylko w gębie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here