Polak – Węgier dwa bratanki

0

W ramach obchodów 75 rocznicy powstania Dzielnicy Zuglo do Budapesztu zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta Raciborza, kościoła oraz delegacje nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych wspólnie z gośćmi z Niemiec i Siedmiogrodu.
Wśród nich od 30 września do 3 października 2010 r. przebywała w ramach wymiany partnerskiej w Budapeszcie delegacja naszego przedszkola . Celem wymiany było poznanie metod pracy z dziećmi, współpracy z domem i rodziną, ochroną środowiska naturalnego.
W ramach obchodów została zorganizowana konferencja ” Okrągły stół”. Na tejże przedstawicielka naszego przedszkola Pani Teresa Fijałkowska zaprezentowała działalność naszej placówki dotyczącą pracy z dzieckiem zdrowym i niepełnosprawnym oraz scharakteryzowała stosowane metody terapeutyczne. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.
Oprócz udziału w konferencji atrakcją było zwiedzanie zabytków Budapesztu, udział w otwarciu wystawy przygotowanej przez pracowników Muzeum w Raciborzu, uroczystości w Szkole Muzycznej, polsko- węgierskiej mszy w kościele św. Antoniego z Padwy, spotkania z władzami miasta, polonią polską oraz koleżankami z węgierskich przedszkoli. Był to tydzień pełen wrażeń, wzruszeń i ciepła ze strony goszczących nas Węgrów.
Opr.
T.Fijałkowska

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here