„Dzień z Magdą Walach” w Raciborzu

5 listopada na zaproszenie firmy Raciborskie Media oraz RCK do Raciborza zawita Magdalena Walach. Aktorka spotka się ze swoimi fanami. W spektaklu "Wystarczy noc" Teatru BAGATELA zagra Magda Walach.

5 listopada na zaproszenie firmy Raciborskie Media oraz Raciborskiego Centrum Kultury do Raciborza zawita krakowski Teatr Bagatela. Na deskach RCK zaprezentują się: Magdalena Walach i Przemysław Branny. Aktorzy wystawią sztukę pt. "Wystarczy noc". Autorem spektaklu jest Neil Simon, najsłynniejszy amerykański pisarz komediowy. Dialogi Simona są zabawne, cięte i inteligentne. "Wystarczy noc" opowiada historię dwojga młodych artystów, którzy mają razem pracować nad albumem. Podczas pracy rodzi się ich wzajemna fascynacja, która szybko zamienia się w miłość. W rolę Soni Walsk wcieli się Magda Walach, a w rolę Vernona Gerscha Przemysław Branny.

- reklama -

 

 

Magdalena Walach osiągnęła tak wielki sukces dzięki występom w programie "Taniec z gwiazdami" oraz w popularnych serialach telewizyjnych. Aktorka pochodzi z Raciborza, jednak jeszcze nigdy wcześniej nie miała okazji wystąpić w swoim rodzinnym mieście. Podczas "Dnia z Magdą Walach", organizowanego przez firmę Raciborskie Media oraz Raciborskie Centrum Kultury, aktorka nie tylko zaprezentuje się raciborzanom w spektaklu "Wystarczy noc", ale również spotka się z nimi przed spektaklem. O godzinie 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z aktorką i jej partnerem scenicznym, Przemysławem Brannym.

 

 MAGDALENA WALACH ZAPRASZA
NA "DZIEŃ Z MAGDĄ WALACH":

 


Fragment wywiadu z Magdaleną Walach przeprowadzonego
jesienią ubiegłego roku.

Redakcja: Proszę krótko opowiedzieć kiedy zrodziło się u Pani zainteresowanie teatrem?

Magdalena Walach: Już jako dziecko, w przedszkolu, w domu wraz z moim rodzeństwem: Zuzią i Wojtusiem, organizowaliśmy rodzicom spektakle. Jako starsza siostra byłam oczywiście głównym reżyserem i aktorem. Oczywiście to były zaledwie żarty, podobnie być może jak pierwsza prawdziwa rola jaką zagrałam w szkole podstawowej. Grałam jako lusterko w "Królewnie Śnieżce" (uśmiech). Jednak świadomy rozwój zainteresowań teatrem nastąpił w szkole średniej, w której spotkałam polonistkę – p.Teresą Okaj. To ona zaraziła mnie miłością do poezji, uczestniczyłam w szkolnym kółku teatralnym… rozwijały się moje zainteresowania…

Redakcja: Dostała się Pani na studia w Krakowie za pierwszym razem. Była Pani jedną z najlepszych studentek. Stąd też chyba wynika sukces w postaci angażu w Teatrze Bagatela?

Magdalena Walach: Tak się cudownie złożyło, że nie musiałam po ukończeniu studiów stanąć w obliczu poszukiwania pracy. Jeszcze podczas studiów Janusz Szydłowski poszukiwał osoby do roli Marty w "Tajemniczym Ogrodzie" w Teatrze Bagatela. W związku z tym, że to musical, poszukiwał aktorki, która również śpiewa. Po dyplomie dostałam angaż w Bagateli, z którym związana jestem do dziś.

 
Organizatorem Dnia z Magdą Walach jest firma Raciborskie Media oraz
Raciborskie Centrum Kultury.

 

"Dzień z Magdą Walach" w Raciborzu

——————————————————————————————

 

 

Organizatorzy:
 
                   
 
Sponsorzy główni:
 
              
 
Sponsorzy premium:
 
                     
 
 
                    
 
 
 
 
 
 
   
         
- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here