Władysław Gumieniak – Rada Powiatu

Oceń radnych minionej kadencji  w rankingu pn. "Ustąp pierwszeństwa". Posłuchaj co o swojej kadencji ma do powiedzenia Władysław Gumieniak i oceń go. Radni Miasta – głosuj >> Radni Powiatu – głosuj >>

Posłuchaj wypowiedzi
Władysława Gumieniaka

 

- reklama -

 

Redakcja: Co Pan uważa za swój największy sukces mijającej kadencji i dlaczego?

Władysław Gumieniak: Myślę, że przede wszystkim doprowadzenie do modernizacji promu, który stanowił bardzo dużą uciążliwość dla mieszkańców obu stron Odry. A druga sprawa, nieco może spóźniona, ale sprawa budowy dalszego ciągu wałów w Turzu, co się okazało, bardzo istotne przy ostatniej powodzi, bo tam brakuje 4,7 km. Środki są, dokumentacja jest, natomiast z powodu braku zgody jednego z rolników, wały te nie zostały wybudowane.

Redakcja: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?

Władysław Gumieniak: Powodem jest obowiązujące prawo, które po prostu nie dawało takich uprawnień starostwu, żeby wywłaszczyć tego rolnika. Starostwo czyniło takie kroki, ale rolnik kilkakrotnie odwoływał się od decyzji do samorządowego kolegium, co powodowało brak budowy wałów. Uważam, że w tym przypadku nie ma winy starosty, ale Wojewódzkiego Zarządu Urządzeń Wodnych Melioracji, który mało solidnie do tej sprawy podszedł.

Redakcja: Czy zamierza Pan ponownie kandydować do Rady Powiatu?

Władysław Gumieniak
: Myślę, że będę kandydował.

RANKING RADNYCH "USTĄP PIERWSZEŃSTWA"
WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here