Henryk Panek – Rada Powiatu

0

Oceń radnych minionej kadencji  w rankingu pn. "Ustąp pierwszeństwa". Posłuchaj co o swojej kadencji ma do powiedzenia Henryk Panek i oceń go. Radni Miasta – głosuj >> Radni Powiatu – głosuj >>

Posłuchaj wypowiedzi 
Henryka Panka

 

- reklama -

 

Redakcja: Co Pan uważa za swój największy sukces mijającej kadencji i dlaczego?

Henryk Panek: Tych sukcesów może i jest więcej, ale takie najważniejsze sprawy, o które walczyłęm nie tylko tą kadencję, ale i poprzednią, to była sprawa przede wszystkim obwałowania w Gminie Rudnik. W tej chwili już widać, że sprawy mają się ku dobremu końcowi, czyli ku zakończeniu. Chodzi przede wszystkim o obwałowanie rzeki Odry w rejonie miejscowości Lasaki, Grzegożowice, Łubowice, jak i po drugiej stronie Odry – Ruda, Turze.

Redakcja: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?

Henryk Panek: Pewne rzeczy, których nie udało mi się zrealizować, będę starał się, niezależnie od tego, czy będę radnym czy nie będę, realizować, ale w ramach innych stowarzyszeń czy ugrupowań. Moim pomysłem i ambicją było utworzenie w powiecie raciborskim kierunku technicznego na PWSZ. W tym kierunku wspólnie z wieloma osobami, którym też na tym zależało, działaliśmy. Niestety z pewnych względów nie udało się od października w tym roku otworzyć tego kierunku. Dwa razy wniosek nie został zaakceptowany przez Państwową Komisję Akredytacyjną. Nie mniej jednak, dalej uważam, że jest szansa żeby w powiecie raciborskim, oprócz kierunków humanistycznych, wprowadzić kierunek rolniczy, a w przyszłości budownictwo, może kierunek chemiczny. W tak małym środowisku jak Racibórz, pożyteczną sprawą byłaby sprawa kształcenia na kierunkach technicznych, żeby młodzież nie musiała wyjeżdżać zbyt daleko na studia, dlatego, że nie każdego stać na to. Kwatery są drogie, dojazdy są drogie, a gdybyśmy mogli realizować plan kształcenia na poziomie PWSZ, byłoby to bardzo pomocne dla młodzieży.

Redakcja: Czy zamierza Pan ponownie kandydować do Rady Powiatu?

Henryk Panek: W tej chwili jeszcze rozważam sprawę mojego kandydowania.

RANKING RADNYCH "USTĄP PIERWSZEŃSTWA"
WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here