Zagranicznych kontraktów nie odpuszczą

– Rynek polski jest dziś dla nas najważniejszy, ale nadal zamierzamy zabiegać też o kontrakty zagraniczne – stwierdza Krzysztof Burek, wiceprezes zarządu RAFAKO S.A. ds. handlu, podsumowując udział firmy w ostatnich imprezach wystawienniczych w kraju i za granicą. Wrzesień obfitował w tego typu wydarzenia.

Na początku miesiąca (w dniach 1-3 września 2010 r.) w Bełchatowie odbyło się XII Sympozjum „Energetyka Bełchatów 2010”, które uznawane jest w Polsce za największe wydarzenie energetyczne roku. RAFAKO było jego partnerem. Głównym tematem sympozjum i rozmów na stoiskach firmowych były planowane w polskiej energetyce inwestycje, w których swój udział chce mieć również firma RAFAKO.

- reklama -

Z kolei od 13 do 17 września 2010 r. w Monachium odbywały się organizowane od wielu lat targi ochrony środowiska i gospodarki komunalnej IFAT. Tegoroczna ich edycja była wyjątkowa, gdyż połączono je z drugą co do wielkości imprezą poświęconą podobnej tematyce – targami ENTSORGA. Raciborskie RAFAKO prezentowało tu swoją ofertę związaną z termiczną utylizacją odpadów komunalnych i przekształcaniu ich w energię. – Na rynkach zagranicznych znani jesteśmy jako producent samych kotłów do spalania odpadów komunalnych, których wykonaliśmy już w sumie ponad 70. Chcemy jednak przy okazji tego typu imprez zaprezentować się jako dostawca „pod klucz”kompletnych instalacji termicznej utylizacji. W Polsce w wielu miejscach właśnie występujemy jako  dostawca kompletnych instalacji termicznej utylizacji odpadów. Nasza rola na targach IFAT była więc podwójna. Chcemy być istotnym graczem w tego typu inwestycjach nie tylko w Polsce– wyjaśnia wiceprezes Krzysztof Burek.

 

 

RAFAKO od dawna uczestniczy w kongresie VGB w Essen.
 

 

 

 

Istotnym wydarzeniem był również doroczny kongres VGB, który odbył się w dniach 22-24 września 2010 r.  w Essen. To spotkanie członków organizacji VGB oraz współpracujących z nimi firm, instytucji i ośrodków naukowych. Kongres połączony jest z częścią wystawienniczą. Od wielu lat obecne jest tu także RAFAKO S.A.

– IFAT i Kongres VGB to imprezy różne, mimo że na pozór mogą mieć wiele wspólnego.  Ta pierwsza, organizowana co 2 lata, jest przede wszystkim ukierunkowana na konkretne obszary związane z utylizacją odpadów. który to kierunek tylko – niejako przy okazji – wiąże się z energetyką. Z kolei Kongres VGB połączony z wystawą to doroczna impreza branży energetycznej i forum dyskusyjne. Tegoroczny Kongres VGB miał wyjątkowy przebieg z uwagi na 90. rocznicę założenia tej organizacji – podsumowuje Piotr Karaś, kierownik działu promocji produktu w RAFAKO S.A. – Bardzo cenimy sobie możliwość spotkań z naszymi klientami i partnerami, nie tylko z rynku niemieckiego. Takie wydarzenia to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń, poznania planów inwestycyjnych i innych  istotnych informacji biznesowych, niejednokrotnie „z pierwszej ręki”  – dodaje Piotr Karaś.

 

 

Podczas monachijskich targów IFAT RAFAKO prezentowało swoją ofertę związaną z termiczną utylizacją odpadów komunalnych i przekształcaniu ich w energię.

 

 

 

– Jeszcze kilka lat temu nasza firma postrzegana była jako wytwórca części energetycznych inwestycji, związanych głównie z produkcją kotłów. Dziś słyniemy natomiast z dużych inwestycji realizowanych w systemie „pod klucz”. Mamy ku temu moce produkcyjne i zdolności finansowe – ocenia wiceprezes RAFAKO ds. handlu. – Rynek polski jest dziś dla nas najważniejszy, ale będziemy też zabiegać o zagraniczne kontrakty, m.in. we Francji, w Finlandii, Belgii, Turcji czy na Bałkanach – zapowiada Krzysztof Burek.

 

/am/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here