Nadchodzi VII edycja „Wiatraków”

0

Jak co roku, w ostatni weekend października Racibórz stanie się Mekką Polskich Podróżników. W tym roku Raciborski Festiwal Podróżniczy "Wiatraki" – bo o nim mowa – odbywać się będzie już po raz siódmy!

W tym roku przyglądamy się podróżom, których głównymi bohaterami są ludzie młodzi, podróżnicy – amatorzy. Prezentując podróże mieszkańców Śląska – chcemy udowodnić, że chcieć naprawdę znaczy móc. A ludzie, którzy się odważyli i zorganizowali wyprawy swoich marzeń – są i żyją obok, nie są wycięci z kolorowych gazet. Nie opowiadają nam o nich dziennikarze w telewizji, tylko znajomi przy stoliku w lokalnej kawiarni czy pubie. Aby wyjechać nie dokonują wcale cudów: odkładają z kilku wypłat, łapią okazje, dorabiają jako barmani, zarabiają na swoje wyprawy w Anglii, Francji czy Holandii. Przyciskają pasa, albo zdobywają nowe zawody: wyjeżdżają w świat jako dziennikarze, piloci, fotograficy…

- reklama -

Wieczorami będziemy spotkać się z ciekawymi zespołami, które odkryją przed nami nowe horyzonty muzyczne. W prasłowiańską podróż etniczno – liryczną weźmie nas ROBERTO DELIRA & COMPANY – nowy projekt Roberta Jaworskiego z Żywiołaka. W szalone i taneczne klimaty bałkańsko – cygańsko – PRL’owe porwie nas PROPABANDA. W niedzielę odlecimy w klimaty elektroniczno – psychodeliczne z THE BAND OD ENDLESS NOISE. Wszystko zakończy muzyczna grupa biesiadno – jazzowa TYMON & THE TRANSISTORS.

 

 

 

 

A w piątkowe przedpołudnie przygotowaliśmy wyjątkowo ciekawy blok slajdowisk dla szkół, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku zapraszamy na niego zarówno do Raciborza, jak i do Kuźni Raciborskiej, gdzie rozpoczynamy współpracę z tamtejszym MOKSiR’em.

Festiwal Podróżniczy Wiatraki ma swoją stronę internetową: www.wiatraki.rosynant.pl, na której na bieżąco aktualizowany jest program, opisy planowanych slajdowisk i sylwetki gości, jacy zaszczycą imprezę w tym roku.

Organizatorem „Wiatraków” jest Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT, które wspierają: Śląski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Racibórz i Raciborskie Starostwo Powiatowe oraz sponsor strategiczny: Hotel Polonia z Raciborza.

Przypominamy, że w tym roku festiwal zmienia swoja lokalizację! Gościnne progi otworzył dla nas Młodzieżowy Dom Kultury, gdzie odbywać się będą slajdowiska w piątek i sobotę. Drugim filarem imprezy będzie Przystanek Kulturalny „Koniec Świata”, gdzie spotkamy się na koncertach, pokazie filmowym i slajdowiskach w czwartek i niedzielę. Na wszystkie imprezy (poza blokiem szkolnym i koncertami) – WSTĘP WOLNY !

Dawid Wacławczyk

—————————————————————-

REKLAMA:

 

HDD Samsung HD103SJ

 
 
http://www.chip.pl/images/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-wewnetrzne-35-cala/samsung-spinpoint-f3-hd103sj-1000-gb/52340.jpg/image_preview Samsung SpinPoint F3 HD103SJ 1TB to szybki i niedrogi wewnętrzny dysk twardy 3,5“. Nośnik wyposażony jest w 32 MB bufor i interfejs SATA 3.0 Gb/s. Oferuje świetne średnie transfery podczas odczytu i zapisu przy średnim czasie dostępu. Jest cichy i zużywa niedużo energii.
 
 
Specyfikacja:
 
Producent: Samsung
pojemność: 1000 GB
Prędkość obrotowa: 7200 rpm
Interfejs: SATA II
Pamięć cache: 32 MB cache
Format: 3,5 cala
Typ dysku: HDD Wewnętrzny
 
 
Cena w SOFT-ib : 239 zł
Cena w komputronik.pl: 249 zł
(Ceny na dzień 12.10.10)
 
 

 

 

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here