Prezydent nagrodził sportowców, działaczy i trenerów

0

Kilkudziesięciu sportowców, trenerów i działaczy sportowych zostało dziś nagrodzonych podczas uroczystości w Urzędzie Miasta. Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe oraz listy gratulacyjne wręczył im prezydent, Mirosław Lenk.

18 października w Urzędzie Miasta Racibórz odbyło się uroczyste wręczenie nagród raciborskim sportowcom, trenerom oraz działaczom sportowym. – Cieszę się, że przy wielu szkołach naszego miasta są boiska ze sztuczną nawierzchnią. To na pewno pomaga w rozwoju sportu w naszym regionie – mówił podczas uroczystości prezydent. Przyznał również, że ciągle w naszym mieście brakuje miejskiego basenu z krytą nawierzchnią. – Jest to ciągle nasza wielką bolączką – mówił. Nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów i kwiatów wręczali prezydent, Mirosław Lenk oraz wiceprezydent, Ludmiła Nowacka. Wśród nagrodzonych sportowców najliczniejszą grupę tworzyli zawodnicy klubu MKS – SMS Victoria, wśród których była m.in. Katarzyna Nawaryńska – złota medalistka tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu. Nagrodzeni trenerzy i działacze sportowi to m.in. Remigiusz Trawiński, Tomasz Jabłonka, Piotr Krużołek oraz Stanisław Gamrot.

- reklama -

 

 

 

Nagrodzeni działacze:

1) Grzegorz Pieronkiewicz (MKZ „Unia”) – Prezes klubu MKZ „Unia” – drużynowego Mistrza Polski w zapasach w stylu klasycznym, którego wychowankowie, Dawid Ersetic i Mateusz Wolny zdobyli brązowe medale Mistrzostw Europy Juniorów.
2) Beata Szyjka (MKS – SMS „Victoria”) – działaczka sportowa, organizatorka i współorganizatorka m.in. „Biegu bez granic”, „Raciborskiego Biegu Profilaktycznego” oraz akcji „Cała Polska Biega”.
3) Krzysztof  Pacelt (MKS – SMS „Victoria”) – wieloletni działacz MKS – SMS „Victoria”,
4) Piotr Krużołek (MKS – SMS „Victoria”) – wieloletni działacz MKS – SMS „Victoria” i Prezes raciborskiego Oddziału WOPR.
5) Stanisław Gamrot ( RTP „Unia”) – członek zarządu i lekarz klubowy kobiecej drużyny piłkarskiej RTP „Unia” – zdobywczyń Mistrzostwa i Pucharu Polski oraz uczestniczek rozgrywek Ligi Mistrzyń.
6) Tadeusz Wójcik (KS „Silesia”) – działacz sportowy, obchodzący 25 – lecie działalności na rzecz upowszechniania sportu szachowego w Raciborzu.
7) Arkadiusz Galdia (Stowarzyszenie „Ofensywa”) – członek zarządu Stowarzyszenia „Ofensywa” – głównego organizatora rozgrywek Amatorskiej Ligi Koszykówki w Raciborzu.

Nagrodzeni trenerzy:

1) Remigiusz Trawiński ( RTP „Unia”) – trener kobiecej drużyny piłkarskiej RTP „Unia” – zdobywczyń Mistrzostwa i Pucharu Polski oraz uczestniczek rozgrywek Ligi Mistrzyń.
2) Piotr Szczeponiok (MKZ „Unia”) – I trener Dawida Ersetica i Mateusza Wolnego – brązowych medalistów Mistrzostw Europy Juniorów w zapasach w stylu klasycznym oraz drużyny MKZ „Unia” – drużynowego Mistrza Polski w zapasach w stylu klasycznym.
3) Tomasz Jabłonka (KS „Łamator”) – trener Joanny Ogrodnik i Grzegorza Bąka – medalistów Mistrzostw Europy w brazylijskim Jiu – Jitsu.
4) Maria Gawliczek (MKS – SMS „Victoria”) – trenerka Krzysztofa Tokarskiego i Wojciecha Gabrysza – medalistów Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu,
5) Rafał Bałys (MKS – SMS „Victoria”)  – trener Roberta Wilkowieckiego – brązowego medalisty Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu,  
6) Kazimierz Stępień (MKS – SMS „Victoria”) – trener Justyny Święty – brązowej medalistki Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 400 m i uczestniczki Mistrzostw Świata Juniorów w sztafecie 4 x 400 m,
7) Piotr Generalczyk (MKS – SMS „Victoria”) – trener Agnieszki Ostrowskiej – wielokrotnej medalistka Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, uczestniczki Mistrzostw Europy Seniorów.
8) Jacek Kneć (MKZ „Unia”) – II trener Dawida Ersetica i Mateusza Wolnego – brązowych medalistów Mistrzostw Europy Juniorów w zapasach w stylu klasycznym,
9) Piotr Żurawik (MKZ „Unia”) – II trener Dawida Ersetica i Mateusza Wolnego – brązowych medalistów Mistrzostw Europy Juniorów w zapasach w stylu klasycznym,
10) Marcin Kunicki (AZS – PWSZ) – trener sekcji pływackiej AZS –PWSZ „Racibórz”, którego podopieczni to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Młodzieżowców i Akademickich Mistrzostw Polski.
11) Marcin Parzonka (AZS – PWSZ) – trener kobiecej drużyny AZS – PWSZ – złotych medalistek Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce w pionie szkół wyższych.

Nagrodzeni zawodnicy:

1) Krzysztof Tokarski (MKS – SMS „Victoria”) – złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu,    
2) Robert Wilkowiecki (MKS – SMS „Victoria”) – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu,
3) Katarzyna Nawaryńska (MKS – SMS „Victoria”) – złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu,        
4) Maciej Sudenis (MKS – SMS „Victoria”) – srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu.            
5) Katarzyna Rogacz (MKS – SMS „Victoria”) – srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu,    
6) Justyna Święty (MKS – SMS „Victoria”) –  brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 400 m, uczestniczka Mistrzostw Świata Juniorów w sztafecie 4 x 400 m.        
7) Rafał Smoleń (MKS – SMS „Victoria”) – srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
8) Wojciech Gabrysz (MKS – SMS „Victoria”) – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu,
9) Tomasz Marcinek (AZS – AWF „Katowice”) – złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w triathlonie.            
10) Arkadiusz Gucik (MKZ „Unia”) – zwycięzca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym.
11) Sylwia Bileńska (MKZ „Unia”)– Mistrzyni Polski Seniorek w zapasach kobiet,
12) Joanna Ogrodnik (KS „Łamator”) – Mistrzyni Europy w brazylijskim Jiu – Jitsu.
13) Grzegorz Bąk (KS „Łamator”) – srebrny medalista Mistrzostw Europy w brazylijskim Jiu – Jitsu.
14) Kamil Kwok (KS „Łamator”) – zdobywca IV miejsca na Mistrzostwach Europy w brazylijskim Jiu – Jitsu.
15) Bartosz Bąk (KS „Łamator”) – brązowy medalista Pucharu Polski i Ligi brazylijskiego Jiu – Jitsu
16) Agnieszka Ostrowska(AZS – PWSZ) – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, uczestniczka Mistrzostw Europy Seniorów w pływaniu.
17) Daniel Bugdol (AZS – PWSZ) – Mistrz Polski w ratownictwie wodnym.
18) Katarzyna Szymańska ( GSML) – srebrna medalistka Mistrzostw Europy Modeli Szybowców Sterowanych Mechanicznie w kategorii juniorów.     
19) Michał Obruśnik ( KS „Silesia”)– brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów w szachach.  

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here