Popularne bawarskie szlagry w Rydułtowach

22 października o godzinie 18.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury odbędzie się koncert tematyczny – popularne bawarskie szlagry. Podczas koncertu wystąpi kapela bawarska Bayerock.

Jest to grupa pięciu muzyków z Górnego Śląska, grająca folklor tyrolski i bawarski. Zespół powstał w maju 1996 roku i wkroczył na rynek muzyki folkowej, jako pierwsza tego typu formacja w Polsce. Utwory wykonywane przez kapelę naśladują oryginalną twórczość kapel niemieckich i bawarskich, a tematyka utworów to "samo życie"- miłość przyjaźń, zabawa. Zespół wykonuje utwory w języku niemieckim, polskim i gwarze śląskiej. Występy zespołu cieszą się dużą popularnością Muzycy występują w oryginalnych strojach bawarskich. Kapela brała udział w I Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, trzykrotnie występowała w popularnym programie telewizyjnym "Europa da się lubić" i dwukrotnie na Międzynarodowej Biesiadzie Weselnej w Węgrowie. Występy zespołu zawsze wprowadzają publiczność w wesoły nastrój, widzowie dobrze się bawią i śpiewają razem z zespołem. Kapela przybliży rydułtowskiej publiczności tradycyjną bawarską muzykę folkową i wykona również własne kompozycje , które stylistyką nie odbiegają od utworów folkloru "górali alpejskich".

- reklama -

 

 

 

 

Kapela Bawarska Bayerock wystąpi 22 października godzinie 18.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury. Bezpłatne wejściówki do odebrania od 11 października w Sekretariacie RCK w godz. 9.00 – 17.00. Ilość miejsc ograniczona.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here