II LO wśród najlepszych w kraju

II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza znalazło się w gronie laureatów XVI Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego TPD "Dbam o piękno mego Domu – Ziemi ' 2010".

Uczniowie liceum pracujący pod opieką Pani Bogumiły Bąk i współpracy z Panią Elżbietą Kilijan zajęli III miejsce w kategorii A konkursu oceniającego grupowe inicjatywy na rzecz środowiska" i w nagrodę otrzymali laptop, który uatrakcyjni prowadzenie zajęć. Warto podkreślić, że II LO było jedyną placówką reprezentującą szkoły ponadgimnazjalne.

- reklama -

Konkurs promujący ochronę środowiska polegał na opracowaniu raportu dotyczącego działalności ekologicznej. Działania dotyczyły m.in.: działań na rzecz kształtowania krajobrazu i wzrostu różnorodności biologicznej, udziału młodzieży w różnego typu konkursach zewnętrznych, organizowania konkursów (plastycznych, literackich, wiedzy ekologiczno-przyrodniczej itp.) szkolnych, międzyszkolnych promujących w środowisku idee zrównoważonego rozwoju. Organizatorem konkursu był Zarząd Główny i Zarządy Regionalne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, uczestnikami były dzieci i młodzież w wieku od 6 lat do 18 lat z terenu całego kraju, a fundatorem cennych nagród był NFOŚiGW w Warszawie.

 

Uczestnicy konkursu ekologicznego TPD "Dbam o piękno mego
Domu – Ziemi ' 2010".

 

16 października w Integracyjnym Centrum Opieki Wychowania i Terapii w Serocku odbył się finał konkursu . Przez kilka dni dziewięćdziesięcioro laureatów z całej Polski uczestniczyło w Serocku w zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatach, integrowali się podczas ogniska i dyskoteki. W sobotę podczas uroczystego finału wszyscy otrzymali nagrody.

W gali wzięli udział przedstawiciele raciborskiej placówki Paulina Kaczmarczyk i Aneta Woch z klasy z III B z nauczycielem Panią Bogumiłą Bąk. Laureaci i ich opiekunowie mieli okazję zawrzeć nowe, ciekawe znajomości, poznać urocze okolice Zalewu Zegrzyńskiego oraz nauczyć się nowych technik plastycznych. Warszawska wyprawa miała jeszcze jedną niespodziankę, wyjątkowych wrażeń dostarczył spektakl w Teatrze Muzycznym Roma Les Misérables, powstały na podstawie powieści Wiktora Hugo Nędznicy. Spektakl do chwili obecnej był wystawiany w 43 krajach i 292 miastach. Powstały 22 wersje językowe. Łączna ilość profesjonalnych spektakli przekracza 38 000, które obejrzało ponad 55 milionów widzów.

– Ogromnie nas cieszy ta kolejna spektakularna nagroda, jest potwierdzeniem naszej skutecznej ekologicznej edukacji koncepcji kształcenia i wychowania w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego. Jednocześnie staje się wyzwaniem do dalszych działań na rzecz edukacji środowiskowej – cieszą się uczniowie i nauczyciele II LO.

 

– Nagrodę dedykujemy naszym byłym i obecnym uczniom oraz wszystkim jednostkom udzielającym nam wsparcia w realizacji naszych pomysłów. Dziękujemy raciborskiemu Oddziałowi TPD za finansowe wsparcie wyjazdu do Warszawy. Starostwu Powiatowemu w Raciborzu, Urzędowi Miasta Racibórz, Bankowi Spółdzielczemu, ZPC Mieszko, Spółdzielni Mleczarskiej w Raciborzu oraz wszystkim sponsorom prywatnym, którzy wspierają nasze cykliczne działania "Śniadanie ekologiczne", "Powiatowy Konkurs Ekologiczny" – dodaje Bogumiła Bąk.

 

oprac.p

 

———————————————————————-

REKLAMA:

 

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP 195C

 Brother DCP-195C

Kompaktowe, wielofunkcyjne urządzenie atramentowe z obsługą kart pamięci

Funkcje drukowania, kopiowania i skanowania umożliwiające otrzymanie wysokiej jakości profesjonalnych dokumentów przy użyciu jednego, kompaktowego urządzenia, dzięki któremu można JESZCZE WIĘCEJ.

 

 

Specyfikacja:

Interfejs USB 2.0

Prędkość druku do 33 str./min (mono)

Prędkość druku do 27 str./min (kolor)

Rozdzielczość druku 600 x 1200 dpi

Prędkość kopiowania 22 str./min

Rozdzielczość skanowania (optyczna): 1200 x 2400 dpi

Akceptowane karty pamięci: USB flash memory drive:USB Mass Storage Class from 16 MB to 8 GB:Support format: FAT 12/FAT16/FAT32

PictBridge

 

Cena w SOFT-ib : 369 zł

(Cena na dzień 27.10.10.)

 

 SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here