Apteka zagrała w Dybcówce

0

Kolejna grupa muzyczna zagrała na scenie klubu Dybcówka w Raciborzu. Tym razem na koncert wybrali się fani alternatywnego zespołu Apteka. Zobacz zdjęcia z koncertu grupy Apteka w Dybcówce.

Apteka jest jedna z największych gwiazd polskiej sceny alternatywnej. Nic więc dziwnego, że fani gitarowego, alternatywnego grania już od dawna czekali na koncert tej grupy w naszym mieście. Nieduży klub Dybcówka zapełnił się w mgnieniu oka. Ludzie  stali jeden obok drugiego, a fani "pogo" mieli naprawdę bardzo trudne zadanie.

- reklama -

 

 

 

Zespół Apteka powstał w 1983 roku w Trójmieście z inicjatywy byłego muzyka grupy Pancerne Rowery Jędrzeja "Kodyma" Kodymowskiego i Macieja Blasiaka. 10 lat później fundamentami zespołu zachwiał wypadek samochodowy w wyniku którego zginął Wanat, a także Michał Orlewicz z Pancernych Rowerów. Kodym zaczął pracę jako fotoreporter pisma "Metal Hammer", podczas wyjazdu do Berlina spotykając Olafa Deriglasoffa, który namówił go do reaktywowania Apteki. W nowym składzie prócz Kodyma i właśnie Deriglasoffa znaleźli się Jacek Stromski (perkusja) i Piotr Nalepa (gitara; syn Tadeusza Nalepy; eks-Deuter). Zespół dał kilka koncertów, ale miesiąc przed wejściem do studia Nalepa nagle wyjechał do USA. W lecie 96 roku Deriglassofa zastąpił Sławomir Czarnota. W tym składzie Apteka, nie prowadząc ożywionej działalności, przetrwała dwa lata, po których Kodym zawiesił zespół i w celach turystycznych wyjechał na sześć miesięcy do Ameryki Południowej. Po powrocie do Polski reaktywował Aptekę.

 

 

W tym właśnie składzie mogliśmy zobaczyć "Aptekę" w Raciborzu. Kodym od razu złapał kontakt z publicznością, czym jeszcze bardziej zaskarbił sobie jej serca. Publiczność znała utwory grane przez zespół, wśród których były utwory starsze i nowsze. Zawsze jednak te pierwsze wywoływały największą radość słuchaczy. Większość z nich bawiła się i tańczyła "pogo". Mocne granie, żarty Kodyma, świetna zabawa – tak w kliku słowach można podsumować piątkowy koncert Apteki w Raciborzu.   

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here